Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens"

Paulo Coelho

Dlaczego on/ona się nie odzywa?

89387052_187878785836644_4586410582567026688_n.jpg

 

 

 

Częstym pytaniem jakie zadajecie mi podczas konsultacji jest: czy on/ona się do mnie odezwie? Nierzadko Tarot pokazuje kontakt ze strony osoby milczącej, ale zaznacza, że nie stanie się to szybko. Prawie zawsze pytacie o czas, a ja zawsze podkreślam, że czas w każdych kartach wróżebnych i u każdego wróżącego jest względny. Zawsze podkreślam, że czas kontaktu, na jaki czekacie może się wydłużyć, gdyż po drodze może się wiele wydarzyć, co może mieć wpływ na to, kiedy zrealizuje się to na co czekacie. Jako, że w Tarocie widać doskonale wydarzenia w życiu każdej osoby, jej myśli, zamiary i motywy działania, widzę powody braku kontaktu ze strony kogoś kto się nie odzywa.

 

Często wydaje wam się, że ta osoba już o was zapomniała, czuje obojętność i brak potrzeby kontaktu z wami, bo tak to widać w rzeczywistości. Szczególnie ma to miejsce, gdy upływający czas się wydłuża poza ramy czasowe, jakie podałam we wróżbie. Pojawiają się u was wątpliwości w realizację wróżby, panika, strach i rozczarowanie, a na końcu umiera nadzieja. Co się dzieje w tym czasie u osoby milczącej, jeśli widzę, że kontakt będzie? Najpierw opadają negatywne emocje, później próba dostosowania się do nowej rzeczywistości, powoli pojawia się tęsknota, która piętrzy się do takiego stopnia, że naturalnie człowiek chętnie poddaje się refleksjom i analizom myślowym. Bez emocji analizuje swoje błędy, jeszcze raz dogłębnie zastanawia się co się wydarzyło miedzy wami w przeszłości, co poszło nie tak, co można było zrobić inaczej. Następnie wyciągane są wnioski. Warto też zaznaczyć, że niektórzy ludzie są strasznie powolni w takim działaniu i oporni na dokonywanie refleksji, bo jest to trudne. Trzeba się zmierzyć z oceną własnego postępowania, dokonania rachunku sumienia, bo trzeba się przy tym zderzyć z silnymi emocjami. Często pojawiają się wtedy wyrzuty sumienia i poczucie winy, a nie każdy chce to przerabiać. Zdarza się często, że ludzie wypierają z siebie ten proces, idą na skróty, aby nie doświadczać tych emocji i nie dokonywać rozliczenia z samym sobą. Może pojawić się najpierw walka z samym sobą, aby uniknąć dokonywania samooceny i refleksji. To wszystko ma wpływ na wydłużenie czasu kontaktu.

 

Czas milczenia to okres, w którym u jednego rozłąka i milczenie pomaga zrozumieć, to czego nie brał pod uwagę wcześniej. To często moment, w którym zbierane są informacje, następuje dowiadywanie się, dochodzenie do prawdy i wreszcie – jest okazja na własną refleksję, bez poczucia presji ze strony drugiej osoby. Taką sytuację symbolizuje XII karta Arkan Wielkich Tarota – Wisielec. Nie bez powodu ta karta oznacza dosłownie wydłużenie w czasie. Nawet jeśli po zakończeniu tego procesu następuje olśnienie i chęć do działania, często osoba taka czuje strach przed kontaktem. Jeśli ma za uszami poważne przewinienie, a dokonana refleksja uświadomiła mu co zrobił, to często czuje w końcu wstyd za swoje zachowanie, strach przed odrzuceniem i surową oceną własnego postępowania. Dla nabrania odwagi, aby spojrzeć ci prosto w oczy i przeproszenia też potrzebuje czasu.

 

Jak sami widzicie jest to długi proces, a czas jego trwania jest zależny indywidualnie od predyspozycji osobowościowych danego człowieka. Jedni chcą ten proces przejść szybko i kontakt z ich strony następuje błyskawicznie. Natomiast, inni wzbraniają się przed refleksjami i oceną własnego postępowania, wolą skupiać się na przyjemnościach. Jednak, zdecydowana większość społeczeństwa ma ludzkie odruchy i sumienie, wiec taka refleksja prędzej czy później się pojawi. Jeśli widzę w kartach Tarota kontakt, oznacza to, że ta osoba będzie chciała zrobić coś w związku z własną refleksją. Skąd to wiem? Z kart Tarota, którym wierzę i od was, bo wracacie i przyznajecie mi rację. Potwierdzacie, że przez długi czas, kiedy wam się wydawało, że osoba od której na kontakt czekaliście już o was zapomniała, ona tak naprawdę dojrzewała do działania. Przyznajecie rację, bo wróżbę zweryfikowała osoba milcząca, która w nieoczekiwanym dla was momencie nawiązała kontakt.

 

Nie chcę w tym miejscu się wymądrzać, bo nie muszę tego robić, ale widzę jak panikujecie, męczycie się z tęsknotą i wyczekiwaniem. Schemat jest zawsze taki sam, to ludzka i naturalna reakcja, kiedy czekacie na kontakt od bliskiej osoby, a on nie nadchodzi. Moja wieloletnia praktyka pokazuje, że dla jednej osoby czas działa korzystnie, bo następują w niej pozytywne zmiany, ale dla drugiej już nie. Jedni potrzebują tego czasu, aby wiele przemyśleć i zrozumieć, ale dla innych upływający czas jest udręką. To naturalne, że jeśli wyczekujesz pogłębia się tęsknota, pesymistyczne myśli, smutek i wątpliwości. Na końcu umiera nadzieja. Tak naprawdę nikt nie wie co dzieje się w głowie jednej i drugiej osoby, stąd pomoc Tarota, który odkrywa to co nie jest widoczne gołym okiem. Na koniec nasuwają się wnioski i pewne rekomendacje dla jednej i drugiej osoby.

 

1. Jeśli czekasz na kontakt, a nie masz możliwości sam tego dokonać, uzbrój się w cierpliwość. Pamiętaj, że ta druga strona bardzo często potrzebuje dla siebie chwili rozłąki i milczenia, aby przemyśleć, dokonać własnej oceny i wyciągnięcia wniosków, uporządkowania spraw, by zwolnić dla ciebie swoją przestrzeń. Przede wszystkim nie czekaj i nie myśl! Postaraj się puścić energię tej osoby i nie uzależniaj swojego życia od decyzji kogoś kto na razie nie chce ciebie w swoim życiu.

 

2. Jeśli wiesz, że zawiniłeś i to z twojej strony musi nastąpić kontakt i przeprosiny, nie zwlekaj z tym. Pamiętaj, że ta druga strona może właśnie czekać na twoje działania. Nie warto kierować się ego i pychą. Bądź empatyczny i wyrozumiały. Nie pozostawiaj nikogo w zawieszeniu i wyczekiwaniu, bo ludzka cierpliwość ma swoje granice. Jeśli obudzisz się zbyt późno może okazać się, że już nic nie możesz zrobić. Nie pozwól się zdominować przez ego lub strach przed odrzuceniem, bo możesz nie być świadomy tego, co dzieje się w głowie tej drugiej osoby.

 

Wróżka Cesaria

 

 

< wróć