Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Afirmacje

20180710_111719.jpg

 

Skuteczność afirmacji

 Afirmacje stały się popularne już w pierwszej połowie XX wieku. Za twórcę tej metody uznaje się francuskiego psychologa Emile;a Couego. Ten uczony dowiódł skuteczność autosugestii, opartej na powtarzaniu tych samych słów trafiających do naszej podświadomości. Jego zdaniem przez autosugestię, umysł otrzymuje od nas rozkaz, który musi zostać wykonany. Coue odkrył również efekt placebo i udowodnił, że pacjenci przekonani, iż otrzymują silny lek rzeczywiście wracali do zdrowia, mimo iż została im podana substancja nie mająca żadnej właściwości medycznej. W ten sposób francuski psycholog uświadomił sobie, że każda myśl jaka pojawi się w naszej głowie, może zmaterializować się w rzeczywistości. Ta teoria pozwoliła mu podjąć pracę nad autosugestią. Pacjenci Coue’a przekonani o sile afirmacji, zgodnie z jego zaleceniami wygłaszali swoje magiczne myśli w sposób określony przez naukowca i o wyznaczonej przez niego porze. Metoda afirmacji pozwoliła Coue’towi wyleczyć znaczną grupę pacjentów i stała się popularna na całym świecie.

Skuteczność afirmacji jest niebywała: człowiek przestaje się bać, nabiera odwagi i nadziei na realizację swoich marzeń. Afirmacje pozwalają poczuć wewnętrzny spokój , a życie wokół nas staje się piękniejsze. Pojawiają się takie uczucia jak: radość, spełnienie, szczęście, zrozumienie. Człowiek czuje, że może realizować najtrudniejsze zadania, które wcześniej go przeciążały. Wszystko się zmienia. Nasz umysł staje się spokojniejszy, a to pozwala nam sięgać po więcej. Afirmacje naprawdę działają, trzeba tylko w to uwierzyć!

 

 

Jak skutecznie stosować afirmację?

Usiądź wygodnie i znajdź w sobie spokój. Pomyśl sobie o czym marzyć i czego najbardziej pragniesz. Jeśli naprawdę w to wierzysz to wypowiedz swoje życzenie na głos. Jeśli nie odnajdujesz w sobie wiarę, że afirmacja może się spełnić, zmień ją na taką, która Twoim zdaniem jest bardziej realna do zmaterializowania się. Pamiętaj, że afirmacja nie może być abstrakcyjna. Przykładowo, nie ma sensu powtarzać codziennie, że poznasz nową miłość, jeśli nie pogodziłeś się jeszcze z odejściem byłego partnera i nie jesteś gotowy na to, aby przyjąć do swojego serca kogoś nowego. Na to czego pragniesz musisz być gotowy, a samo życzenie musi być w rzeczywistości możliwe do zrealizowania. Zamiast powtarzać sobie, że znajdziesz miłość, spróbuj od słów: zaczynam otwierać się na świat. Prędzej zrealizuje się ta druga afirmacja niż pierwsza. Na pierwszą przyjdzie pora w przyszłości. Pamiętaj, że nie wystarczy powtarzać sobie codziennie kilka razy, że zaczynasz otwierać się na świat, musisz jeszcze rzeczywiście to robić. Zacznij działać, wyjdź z domu, umów się z przyjaciółką do kina, udzielaj się na grupach dyskusyjnych itp. W momencie, gdy Twoja afirmacja zacznie się spełniać poczujesz wewnętrzną siłę, która pozwoli Ci zdecydowanej działać i uświadomisz sobie, że bez tej wewnętrznej odwagi nie byłoby to możliwe. Powtarzaj afirmację regularnie kilka razy dziennie przez określony czas, do tego podejmij działanie, a szybko przekonasz się, że udało Ci się osiągnąć sukces. Będziesz mógł afirmować kolejny cel.

 

 

Przykładowe afirmacje

Pamiętaj, że aby afirmacja była bardziej skuteczna, stwórz własną myśl. Ma to być Twoje marzenie i Twoja energia. Mogę Ci zasugerować w jaki sposób układać afirmację, ale najlepiej abyś sam stworzył własną. Szybko przekonasz się o sile działania swojej afirmacji!


AFIRMACJA NA ZDROWIE:

Jestem zdrowy, wracam do sił.

Żegnam moją chorobę, a ona do mnie nie wraca.

Jestem zdrowy i zaczynam nowe życie.

 

AFIRMACJA NA PRACĘ i FINANSE:

Wierzę w siebie, w swoje umiejętności i dlatego moja wymarzona praca jest na wyciągnięcie ręki.

Daję z siebie jak najwięcej i szef mnie docenia.

Moje długi maleją, a mnie stać na przyjemności.

 

AFIRMACJA NA MIŁOŚĆ:

Mój wymarzony partner na mnie czeka i jest na wyciągnięcie ręki.

Mój partner mnie kocha, jesteśmy szczęśliwi budujemy wspólną przyszłość.

Jestem wspaniałą kobietą i znajdę odpowiedniego dla siebie mężczyznę, który oszaleje z miłości do mnie.

 

 

Życzę powodzenia w realizacji marzeń. Pamiętaj, że to co sobie w głowie zakodujesz ma dużą szansę się zrealizować. Musisz tylko w to uwierzyć!

Wróżka Cesaria

< wróć