Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Horoskop gniewu

Baran

Osoby urodzone spod znaku Barana należą do jednych z najbardziej porywczych i wybuchowych ludzi. Nie ważny jest powód i jego znaczenie, aby szybko wyprowadzić z równowagi Barana. Gniew, który tkwi w Baranie, może być dla innych ludzi niezrozumiały, a nawet odstraszający. Dlatego też, osoby urodzone w tym znaku powinny pracować nad swoimi emocjami, aby nie swoimi częstymi napadami złości, a nawet agresji, nie krzywdzić ludzi dookoła. Zodiakalne Barany sprawiają często wrażenie osób lubiących się kłócić. Rzadko im przychodzi rozwiązywać spięcia lub spory w sposób kompromisowy i ugodowy. Zodiakalne Barany są przekonane, że zawsze mają racje i nie lubią, gdy inni im się przeciwstawiają. Jednak ich gniew i złość szybko mijają. Gdy zodiakalny Baran się uspokoi potrafi swojego przeciwnika przeprosić i zapomnieć o awanturze. Nie należą bowiem do osób pamiętliwych.

 

Byk

Zodiakalne Byki znane ze swojego nieustępliwego charakteru i surowego podejścia do wielu spraw, tak naprawdę są osobami opanowanymi. Każdy Byk ma swoje granice wytrzymałości i cierpliwości. Jeśli ktoś je przekroczy, rozdrażniony Byk potrafi wpaść w furię, szczególnie jeśli dana osoba już wcześniej wyrządzi Bykowi krzywdę. Gniew u Byka rodzi się stopniowo i może być niezauważony, ale gdy osiągnie już swój szczyt, to Byk potrzebuje wiele czasu, aby wrócić do swojej równowagi. Zodiakalne Byki należą do osób pamiętliwych, co nie pomaga mu wyciszyć negatywnych emocji. U Byków można zauważyć charakterystyczną zależność między siłą złości, a ilością pretensji, które odczuwa względem drugiej osoby. W praktyce wygląda to tak, że im bardziej Byk jest wzburzony, tym więcej występków potrafi sobie przypomnieć u osoby, na którą obecnie jest zły. Jednym słowem, lepiej uważać, aby rozdrażniać spokojnego Byka. Jeśli zdarzy nam się konflikt z Bykiem, lepiej przeprosić i polubownie zakończyć konflikt, niż pozwolić, aby narastał w nim gniew na nas. Jest to ważne, gdyż z zodiakalnym Bykiem trudno jest odbudować dawne relacje.

 

Bliźnięta

Zodiakalne Bliźnięta należą do osób charakteryzujących się ogromnymi pokładami energii. Sami nie wiedzą, jak wykorzystać swój żywiołowy potencjał, a osoby z ich bliskiego otoczenia nierzadko nie potrafią przewidzieć reakcji Bliźniąt w sytuacjach konfliktowych i trudnych. Z Bliźniętami jest tak, że w tych samych lub podobnych sytuacjach, raz mogą wykazać się spokojem i zrównoważeniem, a innym razem, mogą niespodziewanie wybuchnąć i wypowiadać słowa, za które w innych sytuacjach by się wstydziły. Gdy osoby urodzone w znaku Bliźniąt wpadną w furię mogą krzyczeć, rzucać przedmiotami, a nawet posuwać się do demolowania otoczenia. Zdarza się, że Bliźnięta w stanie gniewu są wulgarni i nie powstrzymają się przed ubliżaniem i rzucaniem wyzwisk w kierunku swojego przeciwnika. Z racji tego, że nigdy nie wiadomo jak Bliźnięta zareagują, lepiej aby zachowawczo nie wchodzić im w drogę i wykazać się dyplomacją i spokojem. Ogromnym minusem osób urodzonych w znaku Bliźniąt jest to, że często nie dbają o konsekwencje swojego zachowania. Nie rzadko liczy się dla nich zemsta, chęć skrzywdzenia drugiej osoby i poczucie wygranej.

 

Rak

Nie można wyobrazić sobie lepszego przeciwnika w konflikcie niż zodiakalnego Raka. Niezwykle wrażliwe i empatyczne Raki myślą o innych nawet w kłótni. Złość i gniew u osób urodzonych spod znaku Raka narasta bardzo powoli, ale nie można powiedzieć, że osoby te w ogóle się nie złoszczą. Raki swoją niechęć i wzburzenie wyrażają inaczej, niż te bardziej porywcze znaki. W konfliktach i kryzysach Raki częściej odczuwają przykre emocje, takie jak: rozczarowanie, żal i smutek do przeciwnika, niż niechęć, agresja, czy złość. Charakterystyczne u Raków w okresie kryzysu jest to, że zasypują przeciwnika informacjami, o tym jak bardzo zostały skrzywdzone i jak cierpią. U Raków inna jest również agresja. Raki mogą dopuszczać się do aktów agresji biernej i emocjonalnej przemocy. Ich działania przeciwko osobie, która je skrzywdziła to np. obrażanie się, niechęć, unikanie kontaktów itp. W takich typowych zachowaniach zmierzających do pokazania niechęci drugiej osobie, Raki lubią stosować uniki, ucieczki emocjonalne, nie reagować na prośby. Jednak, jeśli przeciwnik zwróci im uwagę i zagra na ich uczuciach, jest duża szansa, że Rak będzie skłonny do pojednania i wybaczenia. Złość u Raków przechodzi po pewnym czasie i najszybciej wówczas, gdy zostaną przeproszone.

 

Lew

Zodiakalne Lwy każdemu znane są ze swej upartości i przekonaniu o własnych racjach. Dlatego też, można się łatwo domyśleć, że nie są to osoby łatwe w konfliktach. Jeżeli kłócimy się z Lwem, musimy pamiętać o tym, że to on zawsze ma racje, bez względu na to, jakie przedstawiane są mu argumenty. Lwy nie uznają sprzeciwów, ignorancji jego osoby, a już na pewno nie przegranej. Jeżeli Lew musi się zmierzyć z porażką, lepiej aby w jego otoczeniu nie znajdowało się dużo ludzi. Z pewnością pojawi się awantura, a za jego upadek posądzona zostanie niewinna osoba. Lwy są z natury bezkompromisowe i uznają wyłącznie swoje racje, dlatego też nie przyznają się z łatwością do winy. Wolą obwiniać wszystkich dookoła, niż zauważyć błędy w sobie. Kłótnia z zodiakalnym Lwem, raz że jest niebezpieczna, a dla bezcelowo, bo wygrany może być tylko jeden – on sam. Na szczęście, Lwom szybko mija gniew, gdyż nie są one mściwe i pamiętliwe.

 

Panna

W sytuacjach spornych zodiakalne Panny podobne są do Raków. Dyplomatyczne Panny potrafią wiele znieść, przemilczeć i długo wykazują się pokorą względem osoby, które sprawdza cierpliwość Panny. Wyjątkowo wyrozumiałe Panny, unikają konfliktów, a wszelkie występki swojego przeciwnika potrafią wybaczyć i szybko zapomnieć. Nie oznacza to jednak, że Panny wszystko zniosą. Jeśli przekroczysz granice, a Panna straci cierpliwość z pewnością nie zareaguje napadem szału i złością, ale zamknie się w sobie. Nagła oziębłość Panny z pewnością przeciwnika zaskoczy, a jedyne co może on zrobić w sytuacji, gdy Panna zamilknie, to przeczekać, aż opadną jej emocje. Panna nie będzie się długo gniewać, ale swoje frustracje musi odreagować wewnętrznie i należy dać jej czas na uspokojenie się. Panny najbardziej denerwują się, gdy się na kimś zawiodą. Poczucie rozczarowania i żalu to najtrudniejsze emocje, jakie Panna musi przerobić. Ponowne zaufanie u zodiakalnych Panien jest prawie niemożliwe, gdyż Panna rzadko daje drugą szansę. Osoby urodzone w tym znaku nie lubią, gdy się na nie podnosi głos, gdyż zbyt emocjonalnie podchodzą do wielu relacji, szczególnie do tych bliskich. Są one odbierane jako najczęściej obrażające się i fochowate znaki z całego Zodiaku.

 

Waga

Osoby urodzone w znaku Wagi trudno wyprowadzić z równowagi i doprowadzić do gniewu. Osoby te w sytuacjach konfliktu starają się wybrać jak najlepszy sposób ugody i uspokoić przeciwnika. Jeśli ktoś szuka idealnej osoby do kłótni, to nie należy szukaj jej wśród Wag, bo ludzie urodzeni pod znakiem Wagi nawet doprowadzone do ostateczności, potrafią ugryźć się w język i pokazać uśmiech. Nie oznacza to jednak, że Wagi nie potrafią się denerwować i wybuchać złością. Wagi są niezwykle wrażliwe i jeśli przeciwnik sprawi im przykrość, zranione Wagi szybciej pokażą łzy, niż krzyk, czy gniew. Wagi w kłótni będą skupiały się na swoim poczuciu rozczarowania i żalu, a nie atakowaniu przeciwnika brutalnymi słowami. Wagi ogromną uwagę skupiają na swoich uczuciach, a jeśli przeciwnik nie wykaże skruchę i nie zaskoczy Wagi przeprosinami, ta jest w stanie nawet zerwać kontakt z tą osobą na długie lata. Wagi są pamiętliwe i nigdy nie zapominają, kto wyrządził im jaką krzywdę, dlatego warto w odpowiednim momencie prosić Wagę o wybaczenie i szukać pojednania. Raz zraniona Waga, nie zaufa ponownie.

 

Skorpion

Zodiakalne Skorpiony znane są z tego, że nie należą do najłatwiejszych przeciwników. Obrażony Skorpion potrafi być naprawdę niebezpiecznym wrogiem, bo nie dla nich awantury i krzyki, a uwielbiają pokonać wroga podstępem. Gdy ktoś zajdzie Skorpionowi za skórę, unika on wzburzenia, ale za to długo potrafi robić dobrą minę do złej gry. Taka taktyka jest bardzo niebezpieczna, gdyż przeciwnik ma wrażenie, że Skorpion zapomniał, a on w tym czasie obmyśla zemstę, która sprawi mu ogromną przyjemność. Skorpion uwielbia patrzeć na cierpienie i porażkę swojego przeciwnika. Nie oznacza to jednak, że Skorpiony w ogóle się nie złoszczą. Największym powodem do złości dla Skorpiona jest zazdrość o partnera. Zaborcze Skorpiony nie tolerują niewierności i wszelkie przejawy nielojalności partnera są dla Skorpiona powodem do awantur i gniewu. W stosunku do Skorpiona należy zachować czujność, gdyż on nie daje po sobie poznać, że złość u niego się zbiera tygodniami. Owszem, można zauważyć, że Skorpion jest obrażony, ale przeciwnik nigdy nie może przewidzieć ruchu, spragnionego zemsty Skorpiona. Sama zemsta Skorpiona zawsze jest bolesna, a on nigdy za nią nie przeprasza. Skorpion jest w stanie wybaczyć, ale nigdy nie zapomni, więc w relacjach ze Skorpionem należy nauczyć się dyplomacji.

 

Strzelec

Zodiakalne Strzelce należą do najbardziej nerwowych i wybuchowych znaków zodiaków, choć pozornie może się wydawać, że są oazami spokoju. Strzelce lubią udawać dyplomatów, a w chwilach wszelkich sporów i awantur chcą jak najbardziej uspokoić emocje. Niestety jest to dość trudne, gdyż potrafią bardzo szybko wybuchnąć złością, a nawet histerią. Złość Strzelca charakteryzuje się wybuchami krzyku oraz potokiem wyzwisk i obrażeń przeciwnika. To co może przerażać w Strzelcach to ich niesprawiedliwy osąd danej sytuacji, co może się objawiać nawet tym, że swoją frustrację i złość wyładują na niewinnej osobie, która w danej chwili jest w pobliżu. Gdy Strzelec jest poddenerwowany lepiej nie wdawać się z nim w dyskusje, bo każde słowo będzie zbędne. Rozmowę ze Strzelcem przełożyć najlepiej na moment, kiedy on sam się uspokoi i będzie mógł obiektywnie ocenić sytuację. Kłótnie ze Strzelcem nie powodują daleko idących konsekwencji, jak np. w przypadku zodiakalnych Skorpionów, co nie oznacza, że kłótnia z nim jest bezpieczna.

 

Koziorożec

Zodiakalne Koziorożce unikają konfliktów i napiętych sytuacji, gdyż oznaczałoby to dla nich zaburzenie jakiegoś poukładanego stanu. Koziorożce nie lubią, gdy burzy się ich ład i zakłóca spokój, który cenią  sobie najbardziej. Koziorożce nie należą do osób wybuchowych, ale nie oznacza to, że doprowadzone do ostateczności nie pokażą swojego gniewu. Ich złość rośnie powoli i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy Koziorożec wybuchnie frustracją. Z pewnością osoby urodzone w znaku Koziorożca są pamiętliwe, nie od razu zdradzają swoje emocje, ale każdy kto wyrządził im krzywdę jest już zapamiętany. Zaatakowany Koziorożec będzie się bronił w inny sposób niż np. Byk, czy Lew, ale z pewnością z ich ust wypłyną słowa pełne goryczy i brutalności. Reakcja rozzłoszczonego Koziorożca jest niespodziewana, bo często on najpierw pomilczy i wyciszy się, a dopiero później, gdy przeciwnik nie spodziewa się reakcji ze strony Koziorożca, ten odniesie się do całej sytuacji, w sposób niezbyt miły. Koziorożec jest w stanie wybaczyć, ale to nie będzie szybko i nie obejdzie się bez adnotacji w jego zeszycie osób, na których się zawiódł.

 

Wodnik

Trudno przewidzieć reakcję zezłoszczonego i zawiedzionego Wodnika. Zodiakalny Wodnik w sytuacjach konfliktowych czasem może zareagować krzykiem i złością, a czasem mogą niewyjaśnioną sytuację pozostawić w milczeniu. Wodnik tylko w wyjątkowych sytuacjach unosi się gniewem, gdyż zazwyczaj stara się unikać awantur. Jednak, gdy dochodzi do konfrontacji z Wodnikiem, zawsze będzie nas przekonywał, że jego argumenty i wysnuwane tezy są prawdziwe, nawet jeśli oczywiste fakty temu zaprzeczają. Wodnik nie lubi przyznawać się do winy i w zasadzie prawie nigdy tego nie robi. Dlatego też bardzo szybko okazuje się, że walka na słowa z Wodnikiem nie ma najmniejszego sensu. Jeśli przeciwnikiem Wodnika jest osoba, na której mu średnio zależy, utnie rozmowę po kilku ostrych słowach. Natomiast, jeśli Wodnik kłóci się z osobą dla niego ważną i zależy mu na tym, aby racja była po jego stronie, nie odpuści i będzie tak długo przekonywał przeciwnika do swoich racji, aż ten w końcu zgłupieje. Mocno zraniony i zawiedziony Wodnik jest w stanie, nawet z bliską mu osobą zerwać kontakt, jeśli uzna, że dalsza przyjaźń nie ma sensu i skazuje ją na przegraną. Wodnik potrafi po dogłębnej analizie sytuacji, definitywnie zerwać znajomość nawet do końca życia.

 

Ryby

Bardzo emocjonalne i czułe na krzywdę innych – zodiakalne Ryby unikają kłótni i awantur. W sytuacjach konfliktowych, wybiorą drogę odejścia, niż upieranie się przy swoich racjach. Na pozór Ryby wydają się być wymarzonym przeciwnikiem do kłótni, którego można łatwo pokonać. Jednak, ci którzy nie znają dobrze osób urodzonych spod znaku Ryb, mogą być zaskoczeni, gdy Ryba uniesie się gniewem w sytuacji, w której pozostanie doprowadzona do ostateczności. Wówczas zodiakalna Ryba potrafi być niemiła, niesprawiedliwa, a nawet wulgarna. Z pozoru cicha i ugodowa Ryba potrafi pokazać pazura i wówczas zachowuje się niczym demon. Kiedy emocje wezmą górę, najlepiej zostawić Rybę w spokoju i przeczekać, aż się uspokoi. W złości nie dotrą do niej żadne argumenty, więc najlepiej pozwolić się jej uspokoić. Zodiakalne Ryby bardzo poważnie traktuje wszystkie zniewagi, jakie doświadczają i dlatego mają doskonałą pamięć. Potrafią wypomnieć temu, kto zadał im ból nawet kilkanaście lat temu, dlatego osoby urodzone spod tego znaku lepiej doceniać i szanować ich sferę emocjonalną.

 

Wróżka Cesaria

 

< wróć