Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Horoskop przyjaźni

Horoskop przyjaźni.png

 

Ludzie łączą się w pary z różnych powodów, ale tak naprawdę wiele czynników ma wpływ na to, że jeden zostanie naszym przyjacielem, a z innym nie będzie nam po drodze. W wyborze kandydata na naszego przyjaciela może pomóc wiedza astrologiczna. Przykładowo, zodiakalny Skorpion zbyt długo nie zniesie indywidualizmu Barana, a zodiakalna Panna nie będzie akceptowała spóźnialstwa Bliźniąt. Niektóre znajomości już na pierwszej prostej zaliczą mocną wpadkę i nie przetrwają kolejnych etapów, a inne z umiarkowaną dynamiką rozwijać się będą wiele lat.

 

Pamiętaj jednak, że przygotowany przeze mnie horoskop przyjaźni jest ogólnym spojrzeniem na poszczególne znaki zodiaku pod kątem oczekiwań i postaw w temacie relacji przyjacielskich. Zamieszczonych informacji nie należy traktować jak wyrocznię, a wskazane jest wykorzystanie ich jako wskazówkę i astrologiczną podpowiedź.

 

 

 

Baran

Jakim przyjacielem jest Baran?

Jest świetnym kompanem na spontaniczne wędrówki, długie wyjazdy w nieznane i ekscytujące przygody. W najtrudniejszych chwilach będzie potrafił dać wsparcie, rozweselić i znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Dla Barana nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego jeśli jego przyjaciel znajdzie się w trudnym położeniu, zrobi wszystko, aby wyciągnąć kumpla z dołka. Jako jeden z odważniejszych znaków, Baran w imię największej przyjaźni pokona wszelkie przeszkody, aby ratować swojego przyjaciela. Jego odwaga jest tak potężna, że dla przyjaźni zrobi wiele. Posiadając wiele pasji, potrafi inspirować, motywować i nauczać.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Baran?

Zodiakalny Baran szybko wpada w potężną złość, jest porywczy i często nie kontroluje własnych emocji. Potrzebuje, więc powściągliwego i rozsądnego przyjaciela, który będzie wiedział kiedy wyciągnąć go z tarapatów, jeśli Baran przekroczy granice. Szybciej działa, niż myśli, podejmując często nieprzemyślane decyzje. W przyjaźni więc oczekuje wsparcia przez wielkie „W”. Jego przyjaciel musi mu dorównywać kroku, gdyż w innym wypadku Baran szybko się znudzi i będzie szukał kogoś na jego miejsce. Jest głodny wyznań i ciekawy świata, dlatego przyjaciel Barana musi być dla niego atrakcyjny mentalnie i duchowo.

 

Najlepsi przyjaciele dla Barana: Bliźnięta, Waga, Ryby

 

 

 

Byk

Jakim przyjacielem jest Byk?

Byk jest bardzo stały w uczuciach, również w uczuciach przyjacielskich. Nie każdego do siebie dopuści, nie każdemu zaufa i nie każdemu da szansę na relacje. Jednak, jeśli komuś uda się wypracować relację z Bykiem i dojść do finiszu, jakim jest przyjaźń, to tak jakby zdobył cały świat. Byk bowiem swoich przyjaciół traktuje jak rodzinę. Troszczy się, opiekuje, zaspokaja potrzeby przyjaciela, tak jak dba np. o swoje dziecko. W przyjaźni to Byk nadaje rytm relacji i dba o odpowiednią atmosferę. Dynamika relacji zależy od osobowości Byka, a więc jest pełna energii, atrakcyjności i wzajemnej ciekawości. Przyjaźń z Bykiem to jak podróż w nieznane, ale z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Byk bowiem jest odpowiedzialny.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Byk?

Zodiakalny Byk w przyjaźni daje z siebie wiele, ale i równie dużo oczekuje. Nie pozwoli się wykorzystywać, dlatego będzie chciał od swojego partnera starań i pracy nad relacją. Oczekuje lojalności, uczciwości i dyskrecji, tak aby wyjawione tajemnice nie wyszły poza ramy przyjaźni. Jeśli tak się stanie, Byk nie da drugiej szansy. Dlatego najlepiej dogada się z osobami wysoce dojrzałymi emocjonalnie i o podobnych wartościach. Przyjaciel Byka może mieć równie trudny charakter i wymagającą osobowość, co on, ale ważne, żeby szanował indywidualizm Byka i nie próbował gasić jego energii.

 

Najlepsi przyjaciele dla Byka: Rak, Panna, Koziorożec

 

 

 

Bliźnięta

Jakim przyjacielem są Bliźnięta?

Bliźnięta są znakiem, z którym nikt się nie będzie nudził. Dlatego osoba spod znaku Bliźniąt jest świetnym kompanem ciekawych wycieczek, hucznych imprez towarzyskich i wszelakich rozrywek kulturalnych. Ten znak bawi się przyjaźnią i nie podchodzi do niej bardzo poważnie, jak np. Byk, Panna, czy Skorpion. Dlatego też, w relacji z Bliźniętami można czuć czasem niepewność i niestałość relacji. Nierzadko Bliźnięta są niespójne, a nawet niesłowne, co może niektóre znaki zodiaku drażnić. Często zmieniają zdanie, plany i zachowanie, co nadaje im nieprzewidywalnej aury. Nie potrafią się w pełni angażować w przyjaźni, toteż relacje przyjacielskie Bliźniąt nie ze wszystkimi trwają długo.

 

Jakiego przyjaciela potrzebują Bliźnięta?

Bliźnięta potrzebują osoby o niebywałej cierpliwości i wyrozumiałości. Przyjaciel Bliźniąt musi równie lekko i bezemocjonalnie podchodzić do przyjaźni, co Bliźnięta, gdyż w innym przypadku, relacja nie przetrwa długo. Jednoczenie, potrzebują ze strony przyjaciela pełnego zaangażowania, ciepła i bliskości emocjonalnej. Ważna jest dla nich stałość i bezpieczeństwo, choć same nie potrafią przyjacielowi tego dać. Przyjaciel Bliźniąt musi umieć je dogonić, a najlepiej razem z nimi odkrywać świat i odważnie mierzyć się z wyzwaniami życia. Przyjaciel Bliźniąt musi umieć rozumieć poczucie humoru Bliźniąt, a nawet rzucać żarty na ich poziomie.

 

Najlepsi przyjaciele dla Bliźniąt: Lew, Strzelec, Wodnik

 

 

 

Rak

Jakim przyjacielem jest Rak?

Rak swoim bliskim, w tym przyjaciołom, oddaje całego siebie. Jeśli szukasz oddanego, wiernego i lojalnego przyjaciela, to zaprzyjaźnij się z zodiakalnym Rakiem. Jest on pewnikiem. Potrafi dotrzymać złożonej obietnicy, a wszystkie tajemnice zachowuje w sekrecie. Najczęściej swoje potrzeby przedkłada nad pragnienia innych. Smutek i cierpienie przyjaciela odczuwa tak, jakby jego serce pękało, więc w razie potrzeby otoczy swojego bliskiego opieką emocjonalną. Jako że jest sentymentalny, to pamięta o wszystkich ważnych dniach i rocznicach. Potrafi też swojego przyjaciela spontanicznie obdarowywać prezentami. Jedną z głównym wad Raka jest jego zaborczość, która może zniszczyć przyjaźń z każdym znakiem.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Rak?

Jako że zodiakalny Rak jest osobą bardzo emocjonalną, uczuciową, wrażliwą i podatną na zranienie potrzebuje mieć wokół siebie ludzi empatycznych. Bardzo ważne jest dla niego, aby przyjaciel był stabilny emocjonalnie i potrafił zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa w znajomości. Nierzadko potrzebuje ze strony przyjaciela ochrony emocjonalnej, pomocy w trudnych chwilach i wsparcia mentalnego. Najlepiej, gdyby przyjacielem Raka był ktoś o silnej psychice, kto z jednej strony będzie potrafił znieść jego zmienne nastroje, a z drugiej – wykazywać się cierpliwością i zrozumieniem względem jego słabości. Zodiakalny Rak w przyjacielu musi widzieć ratownika i opiekuna życiowego, na ramieniu którego będzie mógł się wypłakać, ale i też oprzeć.

 

Najlepsi przyjaciele dla Raka: Rak, Panna, Skorpion

 

 

 

Lew

Jakim przyjacielem jest Lew?

Zodiakalny Lew jest wymagający względem najbliższych mu osób. Nie każdego dopuści do swojej przestrzeni, a jeśli da szansę na relację, to od swojego przyjaciela oczekuje wiele. Jest stały w uczuciach, a w związku z tym zbyt szybko i często nie zmienia przyjaciół. Potrafi być lojalny i oddany swojemu przyjacielowi. W przyjaźni najczęściej dominuje, dlatego potrzebuje przyjaciela, który mu się podporządkuje. Nie oznacza to jednak, że nie szanuje zdania swojego kompana. Ponad wszystko ceni własny honor, dlatego można na nim polegać. Nie rzuca słów na wiatr, jest odpowiedzialny i przewidywalny. Zawsze zadbany, elegancki i kulturalny Lew będzie dobrym towarzyszem na dostojnym przyjęciu.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Lew?

Temperamentny, energiczny i pomysłowy Lew potrzebuje przyjaciół, których stale będzie poznawał. W każdej relacji potrzebuje bodźców, dlatego nie zaprzyjaźni się z nudziarzami i marudami. Przyjaźń będzie rozwijała się najprawdopodobniej tempem nakreślonym przez Lwa, dlatego potrzebuje osoby, która pozwoli mu grać w relacji „pierwsze skrzypce” ale z zachowaniem granic obu partnerów. Przyjaciel Lwa powinien być kompromisowy, gdyż ten znak musi zawsze postawić na swoim. Aby uniknąć kłótni ktoś musi ustąpić, ale nie będzie to Lew. Ten znak charakteryzuje się specyficznym poczuciem humoru, więc jego przyjaciel powinien mieć dystans do żartów Lwa. Zodiakalny Lew w przyjaźni ceni sobie uczciwość, lojalność i szacunek. Takimi wartościami też musi kierować się jego przyjaciel.

 

Najlepsi przyjaciele dla Lwa: Bliźnięta, Waga, Koziorożec

 

 

 

Panna

Jakim przyjacielem jest Panna?

Zodiakalna Panna zanim kogoś dopuści bliżej do siebie, najpierw bardzo wnikliwie i dokładnie pozna danego osobnika. Swojego przyjaciela obdarzy w końcu zaufaniem, ale tylko raz. Niestety jeśli dopuścisz się nadużycia zaufania i dobroci wobec Panny, ona później choć bardzo by się starała, będzie miała problem uwierzyć w Twoje szczere intencje. Nierozsądne dla niej będzie dawać drugą szansę komuś, kto pierwszej nie docenił. Przyjacielem jest cennym, gdyż otrzymasz od niej wszystko, co wartościowe w przyjaźni: miłość braterską, oddanie, lojalność, bezinteresowność i pomoc w każdej chwili. Stale będzie pracowała nad relacją, tym bardziej jeśli samokrytycznie dostrzeże w swojej postawie uchybienia.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Panna?

Panna potrzebuje ciągłych zapewnień o ważności dla swojego przyjaciela. Nie pogardzi komplementami i ciągłymi zapewnieniami kim jest dla swojego przyjaciela. Stąd też przyjaciel Panny musi zwracać uwagę na jej emocjonalność i osobiste potrzeby. Jako że ten znak nie lubi cwaniactwa i nieuczciwości, jej przyjaciel będzie musiał wykazywać się sumienną pracą i równomiernym wysiłkiem wkładanym w przyjaźń. Panna nie da się wykorzystać i zawsze będzie oczekiwała wzajemności. Jest bardzo inteligentna, dlatego jej przyjaciel musi dorównywać jej poziomowi intelektualnemu, wiedzy, czasem nawet wykształceniu. Niestety, jeśli ktoś nie będzie mieścił się w standardach przyjaźni Panny, nie zostanie przy niej na długo.

 

Najlepsi przyjaciele dla Panny: Byk, Rak, Skorpion

 

 

 

Waga

Jakim przyjacielem jest Waga?

Spokojna i zdystansowana Waga do przyjaźni podchodzi beznamiętnie. Nie zawsze oddana jest przyjaźni, gdyż ważniejsze są dla niej innej wartości. Mając marzycielski umysł, może więcej wymagać od przyjaciela, niż dawać tyle samo, co nie każdemu się spodoba. Tak naprawdę z każdym znakiem stworzy relację partnerską, bo w kryzysowych chwilach pierwsza zaproponuje kompromis i dążyć będzie do ugody. Jednak, nie należy spodziewać się po Wadze pełnego oddania i przewidywalności. Jest silnie podatna na wpływy otoczenia, co zagrozi każdej przyjaźni. Do wielu spraw podchodzi beztrosko, przez co może w przyjaźni popełniać wiele błędów, nie biorąc za nie odpowiedzialności.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Waga?

Często roztargniona i zamyślona Waga potrzebuje od przyjaciela wsparcia i pomocy w najważniejszych dla niej sprawach. Potrzebuje przyjaciela jako kogoś na kim będzie mogła się oprzeć i kto nie będzie zbyt wiele wymagał od niej. Oczekuje pełnego zrozumienia i bezkonfliktowości. Najlepiej jakby przyjacielem Wagi była osoba równie nieemocjonalnie podchodząca do przyjaźni, bo wówczas obyłoby się bez nadmiernych oczekiwań i niepotrzebnych pretensji. Waga nie lubi zobowiązań i przywiązań, więc nie może mieć zaborczego przyjaciela. Lubi otaczać się ludźmi o szczerej naturze i pozytywnym usposobieniu. Najlepiej jakby jej przyjaciel kochał ludzi, zwierzęta, naturę i był otwarty na nowe wyzwania doświadczane z Wagą.

 

Najlepsi przyjaciele dla Wagi: Bliźnięta, Waga, Wodnik

 

 

 

Skorpion

Jakim przyjacielem jest Skorpion?

Skorpion to jeden z tych znaków zodiaku, który wzbudza największy postrach. Niesłusznie, gdyż wbrew pozorom zodiakalne Skorpiony są bardzo emocjonalne i oddane. Swoich przyjaciół traktują jak członków najbliższej rodziny. Skorpion jest skłonny do największych poświęceń w imię prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni. Swoim najbliższym nie pozwoli zrobić krzywdy i tak naprawdę, to wrogowie przyjaciela Skorpiona powinni się go obawiać. Ten kto zasłuży na miano przyjaciela Skorpiona zobaczy w nim obrońcę, opiekuna i brata. Zrobi on dla swojego przyjaciela niemal wszystko, sam będąc wobec niego lojalny, wierny i bezinteresowny. Lubi pozytywnie i nietuzinkowo zaskakiwać.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Skorpion?

Niestety, Skorpion tyle ile wymaga od siebie, oczekuje też od swojego przyjaciela, a więc będzie podnosił mu bardzo wysoko poprzeczkę. Wszystko dlatego, że bardzo poważnie podchodzi do przyjaźni. Przyjaciel Skorpiona musi go szanować i poważać, a także odwzajemniać jego lojalność, oddanie i uczciwość. Przyjaźń ze Skorpionem jest wyzwaniem, dlatego nie każdy z osobą spod tego znaku się zaprzyjaźni. Przyjacielem Skorpiona zostanie ten, kto zadba o jego emocjonalność, zaspokoi potrzebę akceptacji i bezpieczeństwa, odda mu swoją przestrzeń, a przy tym nie będzie przekraczał granic Skorpiona. Jednocześnie jego przyjaciel musi kierować w życiu się tymi samymi wartościami i zasadami, co Skorpion.

 

Najlepsi przyjaciele dla Skorpiona: Rak, Panna, Ryby

 

 

 

Strzelec

Jakim przyjacielem jest Strzelec?

Z natury pogodny, radosny i beztroski Strzelec, wprowadzi w każdą relację przyjacielską dużo optymistycznej energii. Kiedy trzeba pocieszy, chętnie poświęci swój czas i zaoferuje przyjacielowi pomoc, a w razie konieczności wyciągnie go z każdych tarapatów. Strzelec lubi sobie i innym stawiać wyzwania, dlatego będzie świetnym kompanem pieszych wędrówek, zagranicznych wojaży i spontanicznych wycieczek do tajemniczych miejsc. Swojego przyjaciela rozweseli jak nikt inny, zawsze trafnie doradzi i znajdzie wyjście z każdej sytuacji. W razie konfliktu będzie chciał go szybko zażegnać, najlepiej obracając w żart. Pozornie Strzelec jest bezproblemowy, otwarty na ludzi, ale bardzo pilnuje swoich granic. Przyjacielowi nie odda siebie w całości, zachowując autonomię.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Strzelec?

Strzelec na swojego przyjaciela potrzebuje osoby o podobnym podejściu do życia co on. Ten znak ceni swoją autonomię i niezależność, dlatego nie będzie tolerował zaborczości, zazdrości i nadwrażliwości. Na swojego kompana będzie szukał inspiratora, wizjonera i indywidualistę. Przyjaciel Strzelca musi być równie inteligentny, odważny, beztroski i energiczny, co on. Osoba będąca jego przeciwieństwem szybko straci dla niego atrakcyjność. Ceni w ludziach ich własne wartości, ale nieodbiegające od jego moralności. Strzelcowi nie zależy na pełnej zgodności na różne tematy, ale na prawdzie. Jego przyjaciel musi być nietuzinkowy, wyrazisty, szczególny, ale i z otwartym umysłem i sercem dla ludzi.

 

Najlepsi przyjaciele dla Strzelca: Rak, Lew, Wodnik

 

 

 

Koziorożec

Jakim przyjacielem jest Koziorożec?

Zodiakalny Koziorożec bardzo ostrożnie dobiera sobie przyjaciół. Jest bardzo wymagający wobec nowo poznanych osób, szczególnie tych którzy zachowują się wobec niego w sposób nienaturalny. Przyjaźń traktuje bardzo poważnie, więc jeśli już ktoś zdobędzie zaufanie Koziorożca, to może nazywać się jego przyjacielem. Relacja przyjacielska Koziorożca nacechowana jest jednak sztywnością, powagą i surowością. Ten znak nie zadba o emocjonalną stronę swojego przyjaciela, ale zapewni mu bezpieczeństwo, stałość i pomoc praktyczną. Swojemu przyjacielowi zawsze służyć będzie dobrą i rozsądną radą, życiowym wsparciem, lojalnością i bezgranicznym oddaniem.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Koziorożec?

Koziorożec żyjąc w sposób przewidywalny, ustatkowany i ułożony lubi otaczać się osobami spokojnymi, zrównoważonymi i opanowanymi. Koziorożec nie lubi dramatów, emocjonalnych wyznań i nieporozumień, dlatego jego przyjacielem musi być osoba o łagodnym usposobieniu, mało impulsywna i ustatkowana życiowo. Przyjaciel Koziorożca musi pamiętać o zasadach przyjaźni z nim, gdyż ten znak nie będzie tolerował nadużyć. Oczekiwać będzie równie poważnego podejścia do przyjaźni, co Koziorożec, a także chęci współpracy. Nie dogada się z indywidualistą. Podobnie jak nie dogada się z osobą, która ujawnia sekrety Koziorożca, gdyż to będzie dla niego równało się z końcem przyjaźni.

 

Najlepsi przyjaciele dla Koziorożca: Byk, Koziorożec, Ryby

 

 

 

Wodnik

Jakim przyjacielem jest Wodnik?

Wodnik jest osobą niezwykle inteligentną, inspirującą i pomocną. Swojemu przyjacielowi chętnie odda swój wolny czas, posłuży trafną poradą i podzieli się rozległą wiedzą, ale Wodnik musi wiedzieć, że warto zainwestować w przyjaźń. Nierzadko jego działania względem przyjaciela nacechowane są interesownością, gdyż ten znak zawsze dba o własny komfort i wygodę. O ile będzie się to Wodnikowi opłacało, stanie w obronie przyjaciela i zadba o jego dobro. Jest znakiem tajemniczym, co sprawia, że ludzie mu ufają. Tak też jest. Wodnik jest godny zaufania, ale nie jest gotowy do heroicznych poświęceń. Potrafi zaskoczyć nieplanowanymi i nietuzinkowymi niespodziankami, aby sprawić przyjemność swojemu przyjacielowi.

 

Jakiego przyjaciela potrzebuje Wodnik?

Wodnik oczekuje wierności, lojalności i oddania, choć trudno jest mu odwzajemnić to samo. Potrzebuje bliskości i opieki ze strony przyjaciela, ale niekoniecznie potrafi zadbać o emocjonalność drugiej strony. Ten znak rzadko przyznaje się do winy, co jego przyjaciel musi zaakceptować. Wszelkie konflikty Wodnik rozwiązuje tylko w jeden sposób: przez kompromis ze strony przyjaciela. W związku z tym przyjaciel Wodnika musi wykazywać się dużą tolerancją i cierpliwością. Powinna to być osoba, dla której przyjaźń jest jedną z wielu wartości, gdyż Wodnik nie będzie dla niej całym światem. Ten znak doceni starania przyjaciela i odpowiednio je wynagrodzi, na swój, oryginalny sposób.

 

Najlepsi przyjaciele dla Wodnika: Baran, Panna, Strzelec

 

 

 

Ryby

Jakim przyjacielem są Ryby?

Zodiakalne Ryby nie potrzebują zbyt wiele czasu, aby nowo poznaną osobę nazwać przyjacielem. Ich naturalna otwartość sprawia, że szybko nawiązują relacje, a przyjacielem Ryb może zostać każdy, kto się nimi zainteresuje. Do serca Ryb wiedzie jedna droga – przez ich emocje, których Ryby potrafią odwzajemnić kilkakrotnie więcej. Zodiakalna Ryba jest nadwrażliwa, bardzo marzycielska i tajemnicza, dlatego swojego przyjaciela chętnie będzie rozpieszczała. Zadba nawet o całą jego rodzinę, bo dla nich przyjaciel to rodzina. Ryby potrafią do życia swoich kompanów wprowadzić dziecięcą radość, beztroskę, optymizm i marzycielstwo. Potrafią zafascynować i zainspirować każdego, na kim im zależy.

 

Jakiego przyjaciela potrzebują Ryby?

Jako jeden z najbardziej zaborczych znaków, Ryby będą oczekiwały pełnego oddania. Trzeba być na to przygotowanym, bo w innym wypadku nie warto rozpoczynać relacji przyjacielskiej z Rybą. Gdy ten znak raz się zaangażuje, to trudno mu zapomnieć o bliskiej osobie. Jego przyjaciel musi docenić starania Ryby, okazać wdzięczność, najlepiej słowami. Bardzo często w przyjacielu widzą mentora i przewodnika życiowego, a więc dobrze czują się w relacji, w której to druga strona dominuje. To przyjaciel ma rzucać pomysłami na spędzenie wolnego czasu, potrafić sfrustrowaną Rybę rozweselić i okazywać zrozumienie na częste zmiany nastroju. Ryba potrzebuje oddanego, lojalnego i prawdziwego przyjaciela „od serca”.

 

Najlepsi przyjaciele dla Ryb: Byk, Rak, Koziorożec

 

 

 

Joanna Czerny

 

 Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tego materiału w całości lub w części bez zgody autorki jest zabronione.

 

 

 

 

 

 

< wróć