Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Najlepszy sport dla zodiaka

Sport.png

 

Na świecie istnieje kilka tysięcy najróżniejszych dyscyplin sportowych, więc każdy chcący uprawiać sport i zastanawiający się, w którą dyscyplinę zaangażować się bardziej, ma w czym wybierać. Powodów, dla których sportowcy wybierają daną dyscyplinę, a nie inną jest wiele. Spróbuję przybliżyć Ci jeden z nich, którym jest wybór najlepszej dyscypliny na podstawie astrologii. Ta dziedzina wiedzy nie tylko odkrywa, kto jakie ma predyspozycje sportowe, ale potrafi wskazać właściwą dyscyplinę sportu do danej osobowości.

 

 

BARAN

 

Zodiakalny Baran potrzebuje uprawiać taki sport, który najszybciej pozwoli mu rozładować energię i go zmęczyć. Musi więc to być dyscyplina wymagająca całościowego zaangażowania. Z drugiej jednak strony, Barany uwielbiają prędkość i szybkość, więc dobrze będą czuły się uprawiając sport, bazujący na szybkości. Nie należy zapominać też o rywalizacji, którą Barany uwielbiają, więc ona również musi być uwzględniona przy wyborze najlepszej dyscypliny sportu dla tego znaku. W grach zespołowych, Baran świetnie będzie czuł się jako kapitan i tylko taką funkcję w drużynie zaakceptuje.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Barana: łyżwiarstwo szybkie, biegi długodystansowe, wyścigi samochodowe, kolarstwo, MMA, boks, kick-boxing, judo oraz sporty zespołowe.

 

Znani sportowcy spod znaku Barana: Wojciech Szczęsny, Adrianna Sułek, Łukasz Fabiański.

 

 

BYK

 

Zodiakalny Byk uwielbia aktywności wymagające zaangażowania wewnętrznego, jak np. koncentracji, cierpliwości i wytrwałości. Ten znak nie wybiera dla siebie dyscyplin spopularyzowanych, tylko wręcz przeciwnie – chce być dobrym w dziedzinie zapomnianej lub rzadko wybieranej na treningi. Byki nie lubią się przemęczać, więc powinny wybierać sporty niewymagające zbytniego wysiłku fizycznego.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Byka: golf, chód, akrobatyka, gimnastyka artystyczna, łucznictwo, żeglarstwo.

 

Znani sportowcy spod znaku Byka: Piotr Zieliński, Renata Mauer, Łukasz Kubot.

 

 

BLIŹNIĘTA

 

Towarzyskie z natury Bliźnięta nie lubią ćwiczyć w samotności, więc z tego względu powinny rozważyć zespołowe dyscypliny sportu. Ten znak lubi wszystko co elitarne i wymagające wysiłku umysłowego, ale jednocześnie dostępne dla niego samego, więc nie każda zespołowa dyscyplina sportu przypadnie do gustu Bliźniętom. Lubią kontakt z naturą, więc dobrze byłoby, gdyby sport uprawiali właśnie na świeżym powietrzu. Jednak, z drugiej strony potrzebują urozmaicenia i stałej stymulacji, więc nie może to być dyscyplina sportu, która ich szybko znudzi.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Bliźniąt: tenis, jeździectwo konne, skoki narciarskie, wioślarstwo, golf, żeglarstwo, kajakarstwo, hokej.

 

Znani sportowcy spod znaku Bliźniąt: Iga Świątek, Paweł Fajdek, Irena Szewińska.

 

 

RAK

 

Ten znak jest prawdziwą duszą artystyczną i taki też sport musi uprawiać. Nadwrażliwe i wyjątkowo emocjonalne Raki potrzebują uprawiać sporty wyzwalające w nich emocje, a najlepiej ułatwiające wydobyć ekspresję artystyczną. Rak należy do trygonu wody i sam też uwielbia wodne klimaty, dlatego chętnie uprawiać będą aktywność sportową właśnie w środowisku wodnym. Nie mogą być to dyscypliny wysiłkowe, rywalizacyjne oraz nacechowane agresywnością i brutalnością.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Raka: żeglarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo, pływanie, skoki do wody, gimnastyka artystyczna, łyżwiarstwo figurowe, taniec.

 

Znani sportowcy spod znaku Raka: Paweł Nastula, Anna Kiełbasińska, Kamil Semeniuk.

 

 

LEW

 

Ogniste i bardzo temperamentne Lwy potrzebują mieć miejsce, w którym wyładują swoją energię. Może to być sala gimnastyczna, hala sportowa lub ring. Mogą połączyć nawet kilka dyscyplin, gdyż z jednej strony lubią koncentrować się na sobie, a szczególnie na własnym ciele, stąd fitness, podnoszenie ciężarów, boks będą idealne dla nich, ale z drugiej – lubią przewodzić. Ta ostatnia potrzeba będzie możliwa do zaspokojenia w dyscyplinach zespołowych.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Lwa: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, ale też fitness, boks, MMA, lekkoatletyka.

 

Znani sportowcy spod znaku Lwa: Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski.

 

 

PANNA

 

Ten znak musi trenować sport, w którym będzie mógł wyrażać siebie i rozwijać naturalne kompetencje. Warto, aby Panny wybierały te dyscypliny sportu, w którym będą mogły kształcić precyzję, dokładność, staranność i cierpliwość. Zodiakalne Panny to urodzeni perfekcjoniści i tacy muszą też czuć się w sporcie. Najlepiej, jakby mogły się jeszcze w aktywności fizycznej odprężyć, odnaleźć spokój wewnętrzny i ukojenie.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Panny: łucznictwo, szermierka, golf, triathlon, szachy, curling, chód.

 

Znani sportowcy spod znaku Panny: Bartosz Kurek, Agata Wróbel, Mateusz Ponitka.

 

 

WAGA

 

Zodiakalna Waga lubi uprawiać sport dla przyjemności i relaksu, a nie aby zdobywać sukcesy i międzynarodową popularność. Przede wszystkim ten znak w sporcie poszukuje sposobu na harmonię z samym sobą i odprężenie psychiczne. Wagi nie są z natury uparte i posiadają niski poziom motywacji wewnętrznej, więc nie mogą wykonywać wyczerpujących i wymagających dyscyplin sportu. Istnieje bowiem duże ryzyko szybkiego zniechęcenia.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Wagi: taniec, strzelectwo, biegi, łyżwiarstwo figurowe, pływanie, badminton.

 

Znani sportowcy spod znaku Wagi: Andrzej Supron, Zbigniew Bródka, Grzegorz Łomacz.

 

 

SKORPION

 

Zodiakalny Skorpion jest najbardziej ambitnym znakiem, dlatego potrzebuje trenować dyscyplinę sportu, w której będzie się sprawdzał, pokonywał własne bariery i stawiane wyzwania oraz piął się do góry. Potrzebuje uprawiać sport, aby sprawdzać siebie oraz wytrzymałość własnego organizmu. Najlepiej sprawdzi się w dyscyplinach etapowych, w tym zespołowych, ale wówczas musi liderować. Będzie potrzebował kontaktu z naturą, szczególnie z wodą.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Skorpiona: podnoszenie ciężarów, boks, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, gimnastyka sportowa, narciarstwo klasyczne, łyżwiarstwo szybkie.

 

Znani sportowcy spod znaku Skorpiona: Maja Włoszczowska, Kazimierz Deyna, Malwina Kopron.

 

 

STRZELEC

 

Zodiakalny Strzelec będzie najbardziej szczęśliwy uprawiając sporty wyzwalające jego wolność, a wiec te uprawiane na otwartych przestrzeniach oraz indywidualnie. Nie chcą, aby w treningach coś ich ograniczało, więc muszą to być dyscypliny sportu, w których będą mogły eksperymentować i samodzielnie wpływać na sposób i techniki treningowe. Najlepiej jakby Strzelec wybierał dyscypliny sportu wymagające od niego dużego ruchu, szybkości i wysiłku kondycyjnego.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Strzelca: biegi, skoki narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, kolarstwo szosowe, jeździectwo, saneczkarstwo, taniec sportowy, tenis, pływanie, żeglarstwo.

 

Znani sportowcy spod znaku Strzelca: Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak, Robert Kubica.

 

 

KOZIOROŻEC

 

Najlepsze dyscypliny sportowe dla Koziorożców będą wszystkie te, które są indywidualne. Dobrze będą się czuły również uprawiając sporty, w których będą mogły się sprawdzić. Stawianie sobie celów, pokonywanie ograniczeń własnego ciała oraz zdyscyplinowanie sprawi, że tak naprawdę dobrze sprawdzą się w każdych treningach. Lubią się wspinać i rozciągać, wykonywać skoki, biegi i skłony, dlatego wszelkie kombinacyjne dyscypliny, wymagające całościowego przygotowania będą tymi, w których sprawdzą się Koziorożce.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Koziorożca: wspinaczka sportowa, gimnastyka, taniec sportowy, lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, skoki narciarskie, narciarstwo, saneczkarstwo, łyżwiarstwo.

 

Znani sportowcy spod znaku Koziorożca: Justyna Kowalczyk, Patrycja Wyciszkiewicz, Andrzej Gołota.

 

 

WODNIK

 

Wodniki, podobnie jak Strzelce uwielbiają wolność, również w sporcie. Najlepiej czuć się będą w aktywnościach na świeżym powietrzu i w dużych przestrzeniach. Wodniki cenią sobie nietuzinkowe i oryginalne aktywności, więc większość z nich wybierze mało spopularyzowane dyscypliny sportowe. Szybko odrzucą dyscypliny sportu wymagające treningów w zamkniętych pomieszczeniach. Ich żywiołem jest powietrze, dlatego wspinaczka górska, żeglarstwo, czy narciarstwo biegowe sprawi, że będą naprawdę szczęśliwe.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Wodnika: kolarstwo, żeglarstwo, pływanie, jeździectwo, narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, snowboard, wioślarstwo, siatkówka plażowa.

 

Znani sportowcy spod znaku Wodnika: Wojciech Nowicki, Karol Bielecki, Marcin Gortat.

 

 

RYBY

 

Bardzo emocjonalne i nadwrażliwe Ryby mogą uprawiać tylko możliwie delikatne, lekkie i artystyczne dyscypliny sportu. W aktywności muszą siebie wyrażać, dlatego chętnie uprawiać będą sporty, w których oceniane będą walory estetyczne wykonania. Ich spokojny temperament i subtelna natura sprawiają, że odnajdą się również w mało wymagających wysiłku fizycznego sportach, w których nie ma agresywnej rywalizacji i brutalności. Ryby sprawdzą się zarówno w dyscyplinach zespołowych, jak i indywidualnych konkurencjach.

 

Najlepsza dyscyplina sportu dla Ryb: szachy, brydż sportowy, bowling sportowy, piłka wodna, sporty wrotkarskie, lekkoatletyka, taniec sportowy, gimnastyka.

 

Znani sportowcy spod znaku Ryb: Agnieszka Radwańska, Dawid Kubacki, Joanna Fiodorow.

 

 

Joanna Czerny

 

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tego materiału w całości lub w części bez zgody autorki jest zabronione.

 

< wróć