Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Nowy rok osobisty 2023

Rok osobisty 2023.png

 

W numerologii przyjęto za inicjatywą Gladys Lobos, że osobiste lata numerologiczne zmieniają się w dniu wrześniowego nowiu, a taki w roku 2022 przypada na dzień 25 września. Warto o tym wiedzieć, gdyż w całym dziewięcioletnim cyklu numerologicznym, każdy rok jest inny i każdy niesie pewne możliwości i szanse, ale także wyzwania i zagrożenia. Jeśli poprawnie wykorzystamy energie danego roku osobistego, to będzie on dla nas harmonijny i pomyślny.

 

Cały cykl numerologiczny rozpoczyna się pierwszym rokiem, a kończy rokiem dziewiątym. Te dwa lata są najbardziej przełomowe, gdyż rozpoczynają i kończą cały dziewięcioletni cykl numerologiczny. Znajomość energetyki danego roku osobistego, w jaki wchodzimy jest niezwykle istotna, gdyż dzięki temu możemy wykorzystać możliwości, jakie on nam daje, ale jednocześnie pozwala uniknąć pewnych zagrożeń lub niebezpieczeństw. Świadomość wibracji jaka będzie oddziaływać na nas przez najbliższe 12 miesięcy pozwoli odpowiednio przygotować się i podpowiedzieć, jak funkcjonować. Jednym słowem, warto wiedzieć jakie działania lepiej jest podejmować w danym roku osobistym, a z jakimi się wstrzymać, aby uniknąć porażki.

 

Jak obliczyć jaką wibracją numerologiczną jesteśmy?

 

W pierwszej kolejności jednak musimy wiedzieć w jaki rok osobisty wchodzimy. Aby tego się dowiedzieć najpierw trzeba znać osobistą wibrację numerologiczną, wyliczaną z całej daty urodzenia, czyli tzw. drogę życia. W tym celu dodajemy do siebie wszystkie cyfry z naszej daty urodzenia. Wytłumaczę to na przykładowej dacie urodzenia: 1.10.1981. Należy dodać wszystkie cyfry do siebie: 1+1+0+1+9+8+1=21, a następnie otrzymany wynik sprowadzić do postaci jednocyfrowej, poprzez dodanie cyfr: 2+1=3. W ten sposób wychodzi nam wibracja urodzenia.

Teraz chcemy się dowiedzieć, w jaki rok osobisty wchodzimy. W tym celu dodajemy do siebie wszystkie cyfry wchodzące w skład roku 2023: 2+0+2+3=7. Mamy teraz dwie cyfry: urodzenia (wibracja 3) oraz aktualnego roku (wibracja 7). Te dwie cyfry dodajemy do siebie, a więc 3+7=10=1. Ta jedynka, nie dziesiątka, bo zliczamy tylko do cyfry 9 oznacza, że osoba z przykładową datą urodzenia, jako trójka numerologiczna wchodzi obecnie w 1 rok osobisty (podobnie jak każda inna ósemka numerologiczna).

 

 

1 numerologiczna wchodzi w 8 rok osobisty

W roku ósmym najważniejsze dla Was będą sprawy materialno-bytowe. Sprawy zawodowe, kariera i chęć zarabiania coraz większych pieniędzy będą potrzebami na pierwszym miejscu. To również rok karmy, który przyniesie Wam sukcesy i szczęście, bądź porażki i smutek, w zależności od tego na co zasłużyliście. Jeżeli w poprzednich latach ktoś pracował sumiennie i rzetelnie, wykonując swoje działania w sposób uczciwy i zgodny z prawdą, los przyniesie mu nagrodę. Natomiast dla tych, którzy migali się od swoich obowiązków zawodowych i nie wywiązywali się ze składanych obietnic, mogą w tym roku wiele stracić. Rok ósmy jest pewnego rodzaju rozliczeniem, na które trzeba się przygotować i dotyczy to każdej sfery życiowej. Od Waszych wcześniejszych działań będzie zależało to, czy ten rok będzie szczęśliwy, czy też trudny. Jeżeli ten rok przyniesie w sprawach zawodowych straty finansowe i niepowodzenia, to będą one wynikiem wyłącznie wcześniejszych zaniedbań. Podobnie też będzie w uczuciach. Wibracja ósmego roku numerologicznego sprzyja również na wszelkiego rodzaju kontynuacje. Jeżeli coś rozpoczęliśmy w latach poprzednich, śmiało można do nich powrócić. Niewykluczone też, że odzywać się będą niewyjaśnione wcześniej sprawy, a dawni znajomi będą przypominać o swoim życiu. Jeśli pojawią się w Twoim życiu nowe osoby, to w roku ósmym najprawdopodobniej będziesz miał z nimi pewne zadanie do wykonania, a ich obecność istotnie wpłynie na Twoje życie. Ósemka sprzyja również nowym inwestycjom, szczególnie finansowym i bytowym, takim jak: kupno domu, założenie firmy, inwestycje długoterminowe itp. W tym roku trzeba zachować rozwagę i czujność, gdyż decyzje jakie zostaną podjęte, dopiero w kolejnych latach się przekonacie, czy były one dobre.

 

 

2 numerologiczna wchodzi w 9 rok osobisty

To bez wątpienia ostatni rok całego dziewięcioletniego cyklu numerologicznego i rok niezwykle przełomowy. Jest on podsumowaniem całego naszego dorobku z ostatnich dziewięciu lat. Energia tego roku będzie pobudzała Was do podejmowania bardzo ważnych życiowych decyzji, często nieodwracalnych, bowiem gdy rozpocznie się nowy cykl dziewięcioletni, to nie da się powrócić do poprzedniego. Stąd też, należy bardzo ostrożnie i pewnie podejść do tego roku. Istotą roku dziewiątego jest konieczność zamknięcia spraw, które nas przytłaczają, unieszczęśliwiają i są dla nas krzywdzące. Jest to o tyle ważne, gdyż nieuregulowane sprawy z przeszłości w dziewiątym roku powrócą w pierwszym roku nowego cyklu numerologicznego. Warto więc pozwolić sobie teraz na zmiany, które z pewnością nie będą łatwe, ale są one konieczne. Jeśli zakończy się cykl numerologiczny z dokonanymi porządkami, to będzie Wam łatwiej wejść z czystą energią w nowy cykl numerologiczny. Warto więc zamknąć nieszczęśliwy związek lub zakończyć toksyczną przyjaźń albo odejść z pracy, w której jest się wykorzystywanym, bo po tych zmianach będzie już tylko lepiej. Zmiany są potrzebne i dobrze jest się im teraz poddać. Osobom, które nie będą miały odwagi na zamknięcie pewnych niewygodnych tematów, los może bezlitośnie pomóc. Wszechświat wiedząc co dla ciebie jest dobre, sam uwolni Cię z negatywnej energii, nawet jeśli nie jesteś na to jeszcze gotowy. Energia dziewiątego roku osobistego będzie sprzyjać również wszelkim wyjazdom, szczególnie tym, które mają odmienić Wasze życie lub dać w konsekwencji nowy początek. Jako, że ten rok jest wspaniały na porządki i zamykanie spraw, warto domykać i dopełniać to, na czym nam zależy. Również, energetyka tego roku będzie sprzyjała zamykaniu, nawet tym pozytywnym końcom, np. student może z pomyślnością ukończyć ostatni rok studiów, a emeryt przejść na upragnioną emeryturę. Można odczuwać w tym okresie skłonność do apatii, zniechęcenia i depresji.

 

 

3 numerologiczna wchodzi w 1 rok osobisty

Jest to rok zmian i zaczynania od nowa. Jeśli planujesz dokonać zmian w swoim życiu to bardzo dobrze, bo energia tego roku to ułatwi, ale trzeba też przygotować się na niespodziewane nowości. Trójka rozpoczyna nowy cykl dziewięcioletni, więc wszystko co pojawi się na Waszej drodze nie będzie przypadkiem. Jest to rok zdecydowanego dynamizmu, chęci życia, skupienia się na swoich potrzebach, ambicjach, samorealizacji i niezależności. Ogromny entuzjazm, optymizm i chęć rozwoju będzie powodował, że wszystkie trójki numerologiczne będą odnosić sukcesy, niemal w każdej dziedzinie. Pojawi się wiele możliwości i okazji, aby zainteresować świat swoją osobą, o co trudno było wcześniej. Pierwszy rok osobisty to bardzo często praca nad sobą, ale i praca od podstaw. To wszelkie początki, których inwestycje będą miały szansę trwać przez kolejne lata. Bardzo często działania zainicjowane w pierwszym roku dają plony w kolejnych latach i trwają nawet do dziewiątego roku numerologicznego. Jednym słowem, to co zasiejesz w pierwszym roku, tego plony będziesz zbierał jeszcze długo. Całkiem możliwe, że trójki numerologiczne będą chciały rozpocząć nowe przedsięwzięcia zawodowe i finansowe, a także podnieść swoje wykształcenie. Energia pierwszego roku pomoże budować Twoją przyszłość. Bardzo ważne jest Twoje nastawienie w tym roku oraz wszystko to co zasiejesz, gdyż przez kolejne lata będziesz obserwował tego skutki. Rok ten nie sprzyja kontynuacji, tylko otwieraniu się na nowe szanse i okoliczności. Nie musisz dokonywać wielkich przemian w swoim życiu, gdyż wystarczy chociaż źródło i energia zostanie napędzona, a zmaterializuje się później. Pierwszy rok osobisty niesie również nowe znajomości, kontakty, szanse biznesowe. Warto wykorzystać okazje, jakie niesie ten rok, gdyż kolejne pojawią się dopiero za dziewięć lat.

 

 

4 numerologiczna wchodzi w 2 rok osobisty

Numerologiczne czwórki w drugim roku osobistym zdecydowanie zwolnią tempa. Będzie to trudniejszy rok i bardziej chaotyczny w porównaniu z rokiem poprzednim. Zahamowaniu ulegną również te przedsięwzięcia, które rozpoczęliście w roku pierwszym. Trzeba będzie je samodzielnie uzupełniać i nadal nad nimi pracować. Niektóre rozpoczęte przedsięwzięcia mogą być kontynuowane, ale nie z taką dynamiką jak w roku pierwszym. Niektórzy z tej rutyny i stagnacji będą potrafili wyciągnąć korzyści dla siebie, gdyż z pewnością przyda się odpoczynek po gwałtownym roku pierwszym. Warto wykorzystać ten czas na zregenerowanie siły i dokonaniu bilansu po poprzednich 12 miesiącach. Wibracja drugiego roku osobistego niesie również za sobą konieczność współpracy i polegania na drugiej osobie. To rok korzystny na budowanie nowych relacji i pielęgnowanie już istniejących znajomości. Pojawi się duża szansa na reanimację zawieszonych relacji, pogodzenie się i powroty z przeszłości zapomnianych przyjaciół. Zdecydowanie będziesz odczuwał potrzebę bliskości, czy to z ukochanym/ukochaną, czy przyjacielskiej rady i wsparcia kogoś z zewnątrz. Ale uwaga!!! Nie oznacza to, że takowa bliskość i poczucie spełnienia w grupie będzie przez Was odczuwana. W miłości rok ten może przynieść wiele niespodzianek, rozterek i wątpliwości. Szczególnie dla kobiet nie będzie to rok spełnienia uczuciowego. Nie należy się w roku drugim spieszyć i wymuszać pewnych rozstrzygnięć od losu, bo można się rozczarować. Niech wszystko toczy się swoim tempem, nawet gdyby finał miał nastąpić dopiero w roku trzecim. Koniecznie warto zwrócić szczególną uwagę na niepokojące dolegliwości zdrowotne

 

 

5 numerologiczna wchodzi w 3 rok osobisty

Dla wielu numerologów rok trzeci jest rokiem szczęścia. Zdecydowanie trzeci rok osobisty różni się od poprzedniego dynamizmem, ruchem i ekspansją. Rok ten przyniesie Wam duże możliwości i szanse spełnienia marzeń, które wcześniej były poza zasięgiem Waszych starań. Energia trójki popycha do działania, napędza na rozwój i pokazywanie się światu. Rok ten będzie sprzyjać w każdej dziedzinie życia, a szczególnie w miłości. Osoby samotne z łatwością znajdą swoją miłość i tutaj trzeba mieć oczy szeroko otwarte, gdyż rok trzeci jako rok pomyślności, rzuci Wam nowe uczucie zupełnie niespodziewanie. Osoby pozostające w stałych związkach również nie będą narzekać na tą drugą stronę, gdyż wszystko będzie układało się naprawdę pomyślnie. Jednym słowem, w trzecim roku osobistym należy uważać o czym się marzy, gdyż w porównaniu z innymi latami, jest to energia trójki, przynosząca najwięcej szczęścia. Jest to również dobry czas na ponaprawianie trudnych relacji z bliskimi, odnowienia starych znajomości, a nawet na podjęcie obowiązków rodzicielskich. Jeśli myślicie o oświadczynach, małżeństwie lub powiększeniu rodziny, to do dzieła, bo nie ma na co czekać. W tym roku szczęście przyjdzie również do tych, którzy uparcie grają w gry liczbowe, liczą na odszkodowanie lub spadek w sprawie sądowej, bądź inwestują na giełdzie. Rok ten sprzyja rozwijaniu talentów i wszelkiej twórczości. Jest duża szansa na to, że świat dowie się o Twoich zdolnościach i będziesz mógł odnieść sukces o jakim marzyłeś. Wszelkie ambicje, plany i marzenia zostaną teraz zrealizowane. Czekają Cię nagrody, wyróżnienia, pochwały i zaszczyty. W tym roku należy podstawić na przyjemności, rozrywkę, cieszenie się życiem, podróże oraz realizowanie siebie. Energia tego roku nie sprzyja na długie podejmowanie decyzji i lenistwo, gdyż okazje mogą szybko uciec koło nosa. Warto je, więc wykorzystywać. W roku trzecim należy działać szybko i intensywnie. Cieszcie się każdą chwilą i otwierajcie się na świat, bo świat otworzy się na Was.

 

 

6 numerologiczna wchodzi w 4 rok osobisty

Po pełnym energii i wyzwań trzecim roku osobistym przychodzi czas spokoju i wyciszenia. Koniec przyjemności, czas wrócić do pracy. Wibracja cztery w numerologii oznacza pracę i budowanie, stąd też głównym wyzwaniem jakie stawia rok czwarty jest praca w szerokim tego słowa znaczeniu. Dużo pracy zawodowej, dużo pracy w uczuciach, dużo pracy nad sobą, dużo pracy dla innych. Ogólnie trzeba się przygotować na czas, w którym będziecie wkładać wiele wysiłku na to, co jest dla Was najważniejsze. Nic łatwo nie przyjdzie, tak jak przychodziło w ubiegłym roku. Na wszystko teraz trzeba będzie spojrzeć przez pryzmat ciężkiej pracy, systematyczności i obowiązkowości. Praca i budowanie, tak charakterystyczne dla czwartego roku osobistego przyniesie owocne korzyści. Niestety, bardzo często korzyści i wymierne efekty los przynosi w kolejnych latach. Czwarty rok osobisty to rok siewu, którego korzyści bardzo często przychodzą dopiero w ósmym roku osobistym. Teraz macie zrozumieć, że nic nie zbudujecie samą ambicją i możliwościami jakie daje Wam los, gdyż w parze musi iść też konkretne działanie. To również czas budowania solidnych konstrukcji i fundamentu, tego czego pragniesz. Teraz pojawiać się będą okazje, aby zbudować silne mury, będące esencją wymierności w kolejnych latach. Jeśli fundamenty, to należy wspomnieć również o sprzyjającej energii czwórki dla wszelkich inwestycji na nieruchomościach. W sprawach zawodowych energia czwartego roku numerologicznego sprzyja na ugruntowaniu swojego stanowiska i pozycji w firmie, wykazania się wiedzą i zdolnościami, jak również dokształcaniu się. Nie jest to korzystny czas na zmianę pracy. Mimo, że energia czwórki sprzyja również ugruntowaniu relacji i związków, to jednak nie koniecznie wprawi w ruch zatrzymane partnerstwa. Z jednej strony ona zapewnia bezpieczeństwo zawodowe i uczuciowe, ale z drugiej - w sferze emocjonalnej oddziałuje ospale. Warto skoncentrować się w tym roku na długoterminowych inwestycjach, gdyż krótkie plany mogą nie zostać w tym okresie zrealizowane. Trzeba wykazać się nie tylko pracowitością, ale i też cierpliwością.

 

 

7 numerologiczna wchodzi w 5 rok osobisty

Rok ten przyniesie gwałtowne i niespodziewane zmiany. Po rutynowym i bardzo schematycznym roku czwartym wielu z Was jest spragnionych zmian i świeżego powiewu. Nareszcie zacznie się coś dziać i wiele spraw ulegnie przeobrażeniu. Niektóre zmiany sami będziecie wprowadzać w życie, a na niektóre niekoniecznie będziecie mieli wpływ. Warto więc nastawić się na nieprzewidywalność. Warto dokonywać przemyślanych decyzji, szczególnie tych długoterminowych i finansowych, bo wibracja 5 nie przynosi tylko sukcesów. Nie jest powiedziane, że zmiany będą tylko dobre. Najczęściej rewolucje jakie dokonują się w tym roku są następstwem naszego dotychczasowego postępowania i wcześniejszych działań. W tym roku zapragniecie również ruszyć do przodu w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rok ten będzie bowiem sprzyjał na wszelkiego typu wyjazdy, szczególnie te zagraniczne. Jeśli zastanawialiście się czy wyjechać do innego kraju w celach zawodowych, to z pewnością energia roku piątego Was do tego popchnie. Wielu z Was będzie potrzebowało odmiany, stąd też szczególnie kobiety chętniej będą zmieniać swój wizerunek i wprowadzać zmiany wokół siebie. Jako, że siódemki numerologiczne uwielbiają ruch, a szczególnie podróże, a piąty rok osobisty sprzyja wszelkim wyjazdom, to w biurach podróży gościć będzie najwięcej siódemek numerologicznych. Pojawią się również nowości, czy to w sprawach zawodowych, czy uczuciowych, a także towarzyskich. Mogą pojawić się pierwsze wypracowane w roku czwartym korzyści, w postaci np. premii, podwyżki, czy awansu. Będziecie bardziej otwarci na otoczenie i swoje potrzeby, niż w roku ubiegłym. Dla osób samotnych pojawi się nie jedna szansa na poznanie kogoś interesującego dla siebie. Warto się otworzyć i korzystać z energii tego roku. Na pewno trzeba zadbać o zdrowie, gdyż w roku piątym często zdarzają się nieprzewidziane wypadki.

 

 

8 numerologiczna wchodzi w 6 rok osobisty

Rok szósty przynosi wyciszenie i chęć oddania się sprawom najistotniejszym dla Was. Nie będziecie chcieli już tak gnać i poszukiwać nowości, jak to było przez ostatnie 12 miesięcy. Wibracja tego roku pobudzi Waszą odpowiedzialność i dbałość o bliskich. Dom rodzinny i bliscy będą w tym czasie na pierwszym miejscu. Wyrazem tego będzie chęć upiększenia mieszkania lub jego zmiana. Niewykluczone, że będziecie podejmować działania właśnie na polu nieruchomości. Wibracja tego roku będzie sprzyjać na wszelkiego rodzaju transakcje i działania związane z domem lub mieszkaniem. Ponadto, będziecie również w sobie poszukiwać spokoju, harmonii i nowych wartości. Z pewnością część z Was poczuje potrzebę powiększenia rodziny, ocieplenia stosunków z bliskimi, a nawet pogodzenie się z osobami, z którymi nie macie kontaktu. Otaczać Was będą osoby życzliwe, serdeczne i przyjazne. Wibracja sześć to również sentyment, co będzie miało swój wyraz w chęci uporządkowania spraw z przeszłości, pogodzenia się i wybaczenia. Część z Was, a szczególnie osoby samotne będą pragnęły powrócić do dawnej miłości, bowiem wibracja sześć nie oznacza otwarcia się na nowe znajomości, a wręcz przeciwnie – odnowienia i kontynuacji. Ta energia to również tradycja i opieka nad drugim człowiekiem, stąd też bliscy i sprawy, które bardzo dobrze znacie będą dla Was w roku szóstym priorytetowe. Jeśli ktoś zwróci się do Was z prośbą o pomoc lub wsparcie, z pewnością wykażecie się szlachetnością i oddaniem. Taka energia będzie oddziaływała na Was przez cały rok. Wiele spraw się wyjaśni, a plany mogą układać się po Waszej myśli.  

 

 

9 numerologiczna wchodzi w 7 rok osobisty

Rok siódmy przez wielu numerologów zaliczany jest do tych lat bardziej trudniejszych, ale nie oznacza to, że musi być traumatyczny. Owszem, nie jest to rok korzystny na naszą sferę uczuciową i emocjonalną, gdyż bardzo często musimy mierzyć się z nieprzyjemnymi sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Często los zmusza nas w tym roku do pogodzenia się z odejściem kogoś lub czegoś bliskiego z naszego życia. Nierzadko, nie pytając nas o zdanie zabiera, to co zabrać musi. Bardzo często nie mamy na to wpływu, ale niektóre wydarzenia można uniknąć. Stąd też, najlepiej skupić się na możliwościach jakie daje rok siódmy, który teoretycznie jest rokiem trudnym, ale nie złym. Wibracja siedem dla wielu numerologów kojarzona jest z inteligencją, wiedzą i duchowością. Oznacza to, że warto w tym czasie uciec w naukę i rozwój osobisty oraz skupić się na rozwijaniu zdolności, dokształcaniu się, poszukiwaniu prawdy o sobie. Chęć poszukiwania siebie w świecie będzie tak ogromna, że może skutkować poznaniu siebie na nowo, swoich pragnień, ale też lęków i blokad, realizacji marzeń oraz chęci zdobywania coraz więcej, aby stawać się lepszym człowiekiem. Często będziecie dokonywać wewnętrznych analiz, aby dojść do tego, co można jeszcze w swoim życiu zmienić. W tym roku wzmocni się również Wasza intuicja. Warto energię tego roku wykorzystać na rozwijanie siebie w różny sposób, począwszy od nauki instytucjonalnej, zdobywaniu wiedzy w praktyce, podróżowaniu, a skończywszy na przewartościowaniu się. Jest duża szansa, że maksymalna koncentracja na rozwoju osobistym pozwoli oszukać negatywne energie siódmego roku osobistego. Mało tego, jeśli Twój wzrost osobisty będzie szczery, los może Cię nagrodzić. Korzystne dla Was w tym roku będą też wszelkiego rodzaju zabiegi ezoteryczne i psychologiczne. Jeśli czujecie potrzebę skorzystania z pomocy doradcy ezoterycznego lub psychologicznego, ten rok jest świetną do tego okazją. Nie warto w tym czasie podejmować ryzyka finansowego, gdyż często mogą pojawić się odpływy finansowe. Wszelkie plany inwestycyjne warto odłożyć na kolejny rok osobisty – ósmy.

 

Joanna Czerny

 

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tego materiału w całości lub w części bez zgody autorki jest zabronione.

 

< wróć