Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Tarot dla niewidomych i słabowidzących zwycięzcą konkursu Idol 2021

20210912_104848.jpgRehaa.jpg

Innowacyjny produkt Tarot dla niewidomych i słabowidzących mojego autorstwa zgłosiłam w kategorii produkt 2021 roku do międzynarodowego konkursu Idol, organizowanego nieprzerwalnie od 1999 roku przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Misją konkursu jest nagrodzenie osób, które w swojej codziennej działalności przyczyniają się do rozwoju i wsparcia osób niewidomych i słabowidzących, a także tworzą innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny i dostosowują infrastrukturę do możliwości osób z ograniczonym widzeniem.

 

Fundacja Szansa dla Niewidomych została założona przez niewidomego Marka Kalbarczyka 10 stycznia 1992 roku. Dzisiaj największa fundacja dla osób niewidomych w Polsce realizuje wiele projektów, m.in.: organizuje konkurs Idol i konferencje edukacyjno-rehabilitacyjne, w tym Międzynarodową Konferencję REHA FOR THE BLIND IN POLAND, prowadzi szkolenia i spotkania dla podopiecznych, a także wydaje od 2010 roku kwartalnik HELP. WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

 

Jedną z inicjatyw Fundacji Szansa dla Niewidomych jest konkurs Idol, do którego można zgłaszać osoby, przedsiębiorstwa i instytucje realizujące działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Nominowani na Idola mogą być w następujących kategoriach konkursu: Idol Specjalny, Idol Środowiska, Idol Media, Idol Urzędu otwartego dla niewidomych, Idol Edukacji, Idol Instytucji/Placówki kultury/Firmy, Idol Firma roku, Idol Produkt roku oraz AntyIdol. Ta ostatnia kategoria, przeciwnie do pozostałych wyróżnia osoby, które nie dostrzegają potrzeb osób niewidomych, a nawet działają na ich niekorzyść.

 

Produkt Tarot dla niewidomych i słabowidzących mojego autorstwa został nominowany w konkursie Idol w kategorii Produkt roku. Dzięki największej liczbie głosów, oddanych przez osoby ze społeczności osób niewidomych, mój produkt zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wielki finał konkursu corocznie odbywa się podczas Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W 2021 roku finał konkursu odbył się pierwszego dnia Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, czyli 10 września 2021 roku. Tego dnia z ogromną przyjemnością i zaszczytem osobiście odebrałam nagrodę - dyplom tyflograficzny. Dodatkową nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie jest dożywotni tytuł Idola.

Ta nagroda jest dla mnie gestem dużego docenienia i wyróżnienia, a także, mogę to śmiało napisać - momentem przełomowym w ezoteryce. Tym bardziej, że jestem pierwszym ezoterykiem w Polsce nagrodzonym w konkursie Idol Fundacji Szansa dla Niewidomych. Jestem wdzięczna jury konkursu i osobom głosującym na mój produkt za przekonanie, że zasłużył on na nagrodzenie. Mam nadzieję, że Tarot dla niewidomych i słabowidzących spełni swoją rolę.

 

Joanna Czerny

 

 

 

< wróć