Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Tarot – magiczna talia

55560554_785743708473617_9092184996692623360_n.jpg

 

     Tarot podzielony jest na Arkana Wielkie, liczące 22 karty oraz na Arkana Małe, składające się z 56 kart. Arkana Wielkie posiadają swoje tytuły i mają określone znaczenie. Arkana Małe podzielone są  na następujące symbole: buławy, kielichy, miecze, monety. Układ rozłożony przez doświadczonego tarocistę w połączeniu z intuicją stawiającego karty, pomaga nie tylko odpowiedzieć na nurtujące pytania, ale także dostrzec głębie problemu lub przyczynę niepowodzeń np. na gruncie zawodowym. Odpowiednia interpretacja rozkładu pomaga w rozwiązaniu najbardziej skomplikowanych spraw, motywuje do zmian w życiu i osobowości.

 

     Sama często, pieszczotliwie nazywam Tarota magiczną talią, gdyż każdego dnia na nowo mnie zadziwia i pewnie do końca życia nigdy nie odkryję go całkowicie. Moim zdaniem, magia Tarota opiera się na jego bezpośrednim przekazie, ogromnej szczegółowości i bezwzględnym odpowiedziom. Tak, Tarot bardzo często jest bezwzględny, co jedni doceniają, podobnie jak ja, a inni - będąc niegotowym na tak dosadny przekaz, mogą poczuć się oburzeni. Tarot potrafi zarówno wskazać sposób w jaki zmienić niewyobrażalną stratę i dramat w sytuację, która odmienia życie pozytywnie, jak i może ostrzegać przed zagrażającym życiu i zdrowiu niebezpieczeństwie. Dla odbiorców takich przekazów, wywołują one większe, bądź mniejsze wrażenie. Niemniej jednak, zawsze należy bardzo poważnie podejść do informacji, jakie przekazują nam karty Tarota.

 

     Tarociści podkreślają, że Tarot bywa kapryśny i tak naprawdę żaden rozkład nie pomoże osobie, która chce sprawdzić działanie Tarota, czy też takiej, która jest sceptycznie nastawiona do wróżb. Sama to często zauważam, że Tarot w takich sytuacjach odmawia udzielenia odpowiedzi, na pytanie, które de facto jest zakłamaniem. Często Tarot sam informuję tarocistę, że jest przez osobę pytającą oszukiwany. Nierzadko też zdarza się, że sceptyk w kontakcie z wróżką/tarocistką spodziewa się, że będzie ona jasnowidzem, potrafiącym wyczytać jego prawdziwe myśli. Tarot jest jednak mądrzejszy od każdego z nas i potrafi rozpoznać złe intencje. Jest to kolejny argument podkreślający niezwykłość i nietuzinkową moc tych kart. Karty Tarota to niezwykła energia, która może okazać się nieocenioną pomocą w podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji. Dzięki rozkładowi Tarota można dowiedzieć się co stoi na przeszkodzie np. do upragnionego awansu lub też dlaczego nie możemy znaleźć odpowiedniego partnera. Może się okazać, że Tarot wskaże przyczynę w osobowości lub przeszłości pytającego, bądź inne przeszkody, uniemożliwiające osiągnięcie upragnionego celu, który stanowi podstawę pytania do kart. Dzięki tej magicznej talii uzyskujemy pełną odpowiedź na nurtujące pytania. Warto zwrócić uwagę, że rozkład nie zawsze mówi o tym co się wydarzy w przyszłości, ale co może się stać jeśli podejmiemy określone działanie. Przykładowo, nie uzyskamy odpowiedzi na pytanie: kiedy znajdę partnera ale wskazówki co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na szczęśliwy związek. Nie jest pewne przecież, że na pewno odpowiedni partner się znajdzie, a uwarunkowane jest to wieloma czynnikami. Nie mając pewności, czy odpowiedni partner się pojawi, bezcelowe i infantylne staje się pytanie o czas, w którym miałoby się to zrealizować. A co jeśli się nie zmaterializuje?  Bardzo często moi klienci stawiają niewłaściwe pytania do Tarota, co zdecydowanie źle wpływa na odpowiedź. Jak właściwie pytać Tarota o to, co nas interesuje, dokładnie wyjaśnię w odrębnym artykule.

 

     Kończąc rozpoczęty wątek zamierzam podkreślić, że jedynie doświadczony i świadomy magii Tarota – wróżbita, będzie mógł przed wami odkryć niepowtarzalną moc tych kart. Decydując się na wróżbę z kart Tarota, warto znaleźć osobę posiadającą nie tylko umiejętności interpretacji kart, doświadczenie życiowe i ogromną intuicję, ale również kompetencje interpersonalne i zdolność rozumienia języka Tarota. Ogromna energia kart wraz z widzeniem mentalnym tarocisty oraz dostosowanie się do rad płynących z Tarota, może w ogromnym stopniu wpłynąć na jakość naszego życia.

 

Wróżka Cesaria

 

 

 

< wróć