Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Ulubione formy spędzania czasu wolnego przez zodiaka

Czas wolny.png

 

Każdy z nas spędza czas wolny w inny sposób. Jedni wolą go przeznaczyć na odpoczynek z książką w ręku, inni chętnie wybiorą wysiłek fizyczny, w tym sport, a jeszcze inni każdą wolną chwilę spędzą w podróży. Aby ocenić co preferują poszczególne znaki zodiaku, należy przeanalizować dwanaście astrologicznych osobowości.

 

 

Baran

Pełen energii, pasji i wciąż poszukujący inspiracji Baran długo w jednym miejscu nie usiedzi. Jeśli tylko ma wolną chwilę wybierze wypad za miasto, najlepiej rowerem, wędrówki górskie, rozładowanie emocji i nadmiaru energii na siłowni, czy też pójdzie potańczyć do klubu.

Każda forma spędzania wolnego czasu poza domem dla Barana jest odpowiednia. Jeśli Baran wybierze sport, to chętnie da się namówić na grę we dwójkę lub zespołową. Uwielbia bowiem rywalizację.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: wycieczka najlepiej w góry, festiwal, siłownia, basen, miejsce rywalizacji sportowej.

 

 

Byk

Dbający o swój komfort psychiczny i wygodę Byk spędzając wolny czas nie wybierze zbyt obciążających sportów. Niechętnie też w swoim wolnym czasie Byki nadrabiać będą zaległości. Dla tego znaku czas wolny jest jego osobistym świętem, który najczęściej celebrowany jest w wyjątkowy sposób. Lubi dzielić się nim ze swoimi bliskimi, a więc nierzadko Byki spędzają czas wolny z rodziną.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: masaż orientalny, spa, kosmetyczka, wieczór z książką, maraton filmowy

 

 

Bliźnięta

Ten znak uwielbia różnorodność i możliwość kreatywnego spędzania wolnego czasu, dlatego, gdy tylko ma chwilę dla siebie spędza ją inaczej, niż wcześniej. Bliźnięta nie mają jednej ulubionej formy spędzania czasu wolnego, gdyż pozwalają, aby poniosła ich fantazja w chwilach swobody. Na pewno lubią odkrywać stale nowe miejsca i ciągle poznawać siebie na nowo, dlatego są otwarte na przygody i doświadczanie wrażeń.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: żeglowanie, wspinaczka górska, taniec, karaoke, malarstwo.

 

 

Rak

Zodiakalny Rak uwielbia wodę i przyrodę, dlatego chętnie spędzi czas wolny na świeżym powietrzu, nad rzeką lub jeziorem. Z przyjemnością przyjmie zaproszenie na wspólne wędkowanie lub spływ kajakowy, bowiem nie lubi spędzać wolnych chwil w samotności. Gdyby mógł wszędzie zabierałby partnera lub organizował dzieciom krótkie wycieczki, najlepiej w te same miejsca. Ten znak ma swoje powtarzalne hobby. Jego artystyczna dusza popchnie go również w kierunku sztuki.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: plażowanie i kąpiele w morzu, wędkowanie, wystawy dzieł sztuki, udział w spektaklu teatralnym, spotkanie autorskie z autorem książki.

 

 

Lew

Zodiakalny Lew lubi prowadzić rozrywkowy tryb życia, a szczególnie na wysokim luksusowo poziomie. Nigdy nie oszczędza na swoich przyjemnościach, dlatego spędzony czas wolny musi Lwa zadowalać. Jeśli uzna, że jest warto przepłaci nawet wycieczkę w ciepłe kraje. Prawdopodobnie wybierze daleki i mało odwiedzany przez turystów kierunek. Chętnie łączy przyjemne z pożytecznym i wykorzysta swój wybór do zaprezentowania się jako ktoś zamożny i nieoszczędzający na przyjemnościach.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: udział w prestiżowym wydarzeniu kulturalnym lub sportowym, egzotyczna podróż, udział w konferencjach biznesowych i naukowych, testowanie markowych produktów np. najnowszych modeli samochodów.

 

 

Panna

Pracowita i niezwykle obowiązkowa Panna rzadko ma czas wolny tylko dla siebie. Jeśli już tak się zdarzy prawie zawsze chce robić coś konkretnego. Nie znosi bowiem marnowania czasu, dlatego w wolnym czasie również pracuje. Może to być szydełkowanie dla przyjemności, dzięki któremu Panna stworzy piękny sweter, albo odbędzie kurs doszkalający, aby podnieść kompetencje. Zawsze podejmie praktyczną czynność, która da jej satysfakcję, ale i korzyści.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: udział w szkoleniu lub kursie, zaszycie się w czytelni, kwartalne porządki, pomoc siostrze w opiece nad dzieckiem, pisanie pracy magisterskiej.

 

 

Waga

Dla Wagi czas wolny kojarzy się z przyjemnościami i swobodą. Waga chętnie spędza wolny czas na tym, na co najczęściej nie ma czasu, ale wówczas koncentruje się wyłącznie na swoich potrzebach. Waga wie, że zasługuje na relaks i odpoczynek, a zdecydowanie sobie na nie pozwoli. Lubi wówczas rozwijać zainteresowania i pasje. Chętnie odwiedzi przyjaciół, wybierze się z psem na długi spacer oraz pójdzie na szalone zakupy. Jako że uwielbia sztukę, każda jej forma będzie dobrym pomysłem dla Wagi na spędzenie wolnego czasu.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: typowy shopping, przyjęcie zaproszenia na urodziny, czytanie książek w miejskiej bibliotece, wypad na koncert ulubionego zespołu, uczestniczenie w spektaklu teatralnym.

 

 

Skorpion

Gdy tylko Skorpion ma wolną chwilę lubi zaszyć się samotnie w domu i zająć się swoimi sprawami. Nierzadko są to sprawy praktyczne, wymagające nakładu pracy. Ten znak lubi też podróże, szczególnie uwielbia odkrywać nieznane atrakcje turystyczne i kierunki podróżnicze mało wybierane przez przeciętnego Kowalskiego. Najczęściej Skorpion ma nadzwyczajne zainteresowania, dlatego czas wolny lubi spędzać nietypowo.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: rajd samochodem terenowym, wycieczka do afrykańskiej wioski, kurs podstaw astrologii, warsztaty duchowe, spływ kajakowy.

 

 

Strzelec

Strzelec w każdej aktywności lubi doświadczać przygód. Tak też musi być, gdy ma on więcej czasu wolnego. Ta podróż może być różnie interpretowana, a jedynie on sam wie, czym ona dla niego jest. Często Strzelec jest nierozumiany przez swoje otoczenia, a jego przyjaciele rzadko podzielają zainteresowania, dlatego czas wolny najczęściej spędza samotnie.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: udział w pokazie mody, udział w plebiscycie kulturalnym, udział w wyprawie podróżniczej, udział w wydarzeniu historycznym, wypad do muzeum.

 

 

Koziorożec

Zodiakalny Koziorożec czas wolny kojarzy z pracą, a nie z odpoczynkiem, dlatego najchętniej relaksuje się, gdy może zająć się swoimi obowiązkami. Dlatego nie będzie on najlepszym kompanem do wspólnej zabawy, dalekiej wyprawy i błogim plażowaniem. Poza pracą Koziorożec szybko planuje sobie czas, który w większości wypełniany jest praktycznymi działaniami. Można go spotkać w spiżarni przy zapasach, w garażu przy wymianie koła w samochodzie w piwnicy przy majsterkowaniu.  

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: tworzenie nowych projektów graficznych; planowanie nowych zadań służbowych, które wykona po powrocie do pracy; majsterkowanie; pielęgnowanie ogródka; porządki w piwnicy.

 

 

Wodnik

Jeden z bardziej towarzyskich znaków zodiaku – Wodnik, swój czas wolny chętnie spędzi w towarzystwie przyjaciół lub w miejscu, gdzie będzie mógł nawiązać nowe znajomości. Jednakże jest równocześnie indywidualistą, więc to on musi zdecydować dokąd i kiedy go nogi poniosą. Chętnie więc spędzi czas na spontanicznych wojażach, szczególnie łapiąc autostop. Lubi obierać kierunki niezaplanowane, gdzie będzie czuł spokój i swobodę.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: wycieczka w nieznane, zabawa na festiwalu muzycznym, udział w wydarzeniu sportowym, udział w wystawie wynalazków, lot balonem lub na spadochronie.  

 

 

Ryby

Enigmatyczne, wrażliwe i rodzinne Ryby nie potrafią czasu wolnego spędzać w samotności. Jednocześnie mogą dostosować się do różnych warunków, więc przyjmą niemal każde zaproszenie do wspólnej zabawy. Najlepiej jakby Ryby czuły się przy tym potrzebne inny, dlatego są w stanie swój czas wolny poświęcić innym. Bowiem zawsze stawiają dobro innych ludzi nad swoje.

 

Ulubione formy spędzania czasu wolnego: rejs po morzu, żaglowanie po jeziorze, zabawa w wesołym miasteczku, wolontariat w schronisku dla zwierząt, czynny udział w zbiórkach charytatywnych.

 

 

Joanna Czerny

 

Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tego materiału w całości lub w części bez zgody autorki jest zabronione.

< wróć