Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Czas w Tarocie

PPP.jpg

 

    Określanie czasu w Tarocie należy do najbardziej problematycznych dla tarocisty zagadnień odczytywania kart Tarota, a jednocześnie najważniejszych dla osoby pytającej. Tak naprawdę dla Tarota czas nie istnieje i nie jest on najistotniejszy. Tarot nie skupia się na czasie, a jedynie na przekazie, podkreślając czy pewne wydarzenia się zmaterializują, czy nie. W jakim czasie to nastąpi, bardzo często zależy od osoby pytającej.

 

     Czas w Tarocie jest bardzo trudny do uchwycenia, choć często się zdarza, że pewne wydarzenia realizują się rzeczywiście w tym okresie, w jakim Tarot to zasygnalizował. Dlatego bardzo często zastanawiamy się, od czego zależy, że pewne zdarzenia realizują się z dokładnością czasową, a inne poza czasem wskazanym przez Tarot: wcześniej, bądź później. Każdy tarocista ma swój własny wypracowany sposób odczytywania czasu w Tarocie i z pewnością jest on trafny, najbardziej prawdopodobny. Jednak przyjmując wróżbę zawsze trzeba wziąć margines przesunięcia danego wydarzenia w czasie. Wpływ na to, że pewna prognoza może się zrealizować wcześniej lub później ma wiele czynników.

 

     Po pierwsze, czas realizacji wróżby uzależniony jest od tempa życia osoby, której ona dotyczy. Tarot może wskazać, że pewne wydarzenia zrealizują się w ciągu kilku miesięcy, ale to od tempa życia danej osoby zależy, w jakim miesiącu one się zrealizują. Dla jednych miesiąc może przemknąć jak tydzień, a dla innych miesiąc może być odczuwalny jako kilka 60 dni. Jeśli osoba pytająca żyje szybko, to i wróżba zrealizuje się szybciej, a gdy żyje monotonnie, czekając usilnie tylko na realizację prognozy, to czas może się wydłużać. Czas w Tarocie zależy od energii danej osoby i jej nastawienia do wróżby. Jeśli osoba pytająca za bardzo skupia się na wskazanym przez tarocistę czasie realizacji prognozy, odliczając dni do jej spełnienia, to najprawdopodobniej ten czas się wydłuży. Wynika to z tego, iż już przy pytaniu do kart o pewne wydarzenie, osoba pytająca pozbawiona jest otwartości i dystansu do czasu jej realizacji. Można powiedzieć, że usilnie czekając na realizację prognozy zakłada na nią pewnego rodzaju blokadę energetyczną, co wstrzymuje realizację wróżby. Oczywiście, bardzo często osoba pytająca nie ma świadomości, że samoistnie blokuje możliwość realizacji wróżby, gdyż tak bardzo pragnie jej spełnienia, że energetycznie nie pozwala na to, aby ona się zmaterializowała w swoim czasie. Szczególnie czas realizacji wróżby się wydłuża, gdy osoba pytająca żyje wewnętrznym lękiem, czy prognoza się zrealizuje czy nie, często wątpiąc w jej zmaterializowanie. Wszystkie wydarzenia potrzebują na swoje zrealizowanie odpowiedniego czasu. Nie możemy sami wpływać na czas, co i kiedy się zrealizuje, a wyczekując spełnienia wróżby blokujemy energię. Należy z otwartością i optymizmem przyjąć prognozę, jaką wskazuje Tarot i żyć codziennym życiem. Jeśli uda nam się nawet zapomnieć o wróżbie to ona prawdopodobnie zrealizuje się dużo szybciej, niż zakładał to Tarot. Natomiast, jeśli codziennie będziemy żyć wydarzeniem, które ma się zrealizować, to wydłużamy ten czas. Nakładamy wówczas nie tylko blokadę energetyczną, ale również możemy nieświadomie sprawić, że to co miało się według Tarota odłączyć, jednak jest w bezruchu. Dlatego po zakończonej konsultacji z tarocistą warto przeanalizować przekaz i nie żyć nim, z dnia na dzień, a zająć się codziennymi obowiązkami.

 

     Bywa też tak, że innym czynnikiem, mającym wpływ na przesunięcie czasowe wróżby są okoliczności zewnętrzne, niezbędne do jej realizacji. Szczególnie jest to ważne w przypadku pytań o wydarzenia, na które nie mamy wpływu. Czas realizacji wróżby może się przesuwać, gdy do jej realizacji są konieczne inne wydarzenia, które jeszcze nie nastąpiły. Czasem do bardziej złożonej przepowiedni, coś dodatkowo musi się jeszcze zadziać, o czym pytający może nie wiedzieć. Bywa też tak, że los uzna, że osoba pytająca nie jest jeszcze gotowa na to, aby wróżba dla niej się zrealizowała i to osoba pytająca musi coś najpierw zmienić, aby wróżba się sprawdziła. Przykładowo, gdy kobieta w trakcie rozwodu pyta o ponowne wejście w związek małżeński z nowym partnerem. Oczywistym jest, że aby wejść ponownie w związek małżeński, musi w pierwszej kolejności formalnie rozstać się z obecnym partnerem. Dlatego też realizacja wróżby i jej czas zależy od osoby pytającej i wcale nie jest taka oczywista. Nieraz sama osoba pytająca musi coś najpierw przerobić i zakończyć, aby wróżba mogła się zrealizować i być dobra dla osoby pytającej. Los naprawdę wie, kiedy dla Was powinny pojawić się wydarzenia, których pragniecie. Nieraz jest tak, że najpierw musi się w energii coś zadziać, aby mogło się to wydarzyć na płaszczyźnie fizycznej. Dlatego, czasem Tarot pokazuje szybszy czas, który w rzeczywistości nie musi się w tym okresie zrealizować. Tarot bardziej skupia się na pokazywaniu energii pewnego wydarzenia, że w danym czasie zadzieje się coś w świadomości i na płaszczyźnie energetycznej. Często, wróżba na płaszczyźnie fizycznej realizuje się nieco później, ale pewne początki jakiegoś wydarzenia dzieją się już w czasie zasugerowanym przez karty Tarota. Tak, czy inaczej ona się realizuje, w odpowiednim dla osoby pytającej momencie. Stąd też, niewłaściwym jest trzymanie się sztywno czasu wskazanym przez Tarot.

 

     Poza tym, jeśli osoba pytająca kieruje się w pracy z Tarotem silnymi emocjami, niecierpliwością i lękiem, to nawet jeśli Tarot prognozuje czas w Tarocie, może się on przesunąć. Koniecznym jest więc, po poradzie pozbyć się tych silnych emocji, nastawić się do realizacji wróżby optymistycznie i czekać na miłą niespodziankę. Ważne, aby wydarzenia, których realizację pragniemy się spełniły, bez względu czy to nastąpi szybciej czy później :) 

 

Wróżka Cesaria

< wróć