Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Jak przepraszać znaki zodiaku?

SCAN_20200507_212020809.jpg

 

 

BARAN

Jak przeprosić Barana?

Większość zodiakalnych Baranów szybko wpada w potężną złość, bez względu na to, kto doprowadził do kłótni, ale i równie szybko się uspokaja. Moment, kiedy opadają Baranowi emocje powinien być czasem, kiedy pozwalasz mu się uspokoić i czekasz z przeprosinami. Nie ma sensu od razu bombardować go miłymi gestami i prośbami o wybaczenie, bo one do niego jeszcze nie trafią. Na szczęście Baran szybko się uspokaja i wówczas czeka na ruch z twojej strony. Wtedy to uda się go udobruchać. Pamiętaj jednak, że nie przyjdzie ci to łatwo. Najlepiej, gdy zrobisz to przy świadkach, tak aby on mógł poczuć uznanie nie tylko z twojej strony, ale i otoczenia.

Jak przeprasza Baran?

Baran szybko się wygasza i wydaje mu się, że każdy będzie po kłótni reagował tak samo jak on. Tego typu myślenie sprawia, że Baran do przeprosin podchodzi bardzo trywialnie. Jeśli czuje, że powinien przeprosić zrobi to z chęcią, ale tak, aby sprawę załatwić jak najszybciej. Możesz spodziewać się miłych słów, kwiatów, drobnego prezentu lub jakiegokolwiek gestu, po którym będziesz wiedział, że Baran żałuje.

 

BYK

Jak przeprosić Byka?

Byk, gdy się obraża i denerwuje, jest mega uparty i czuje się zawsze ogromnie zraniony, bez względu na to, czy przyczynił się do swojego bólu, czy nie. Zranionego Byka ciężko jest poskromić od razu. Trzeba dać mu po prostu czas, aby się uspokoił i modlić się, aby wybaczył. Przeprosiny Byka są procesem, który nie gwarantuje sukcesu. Jeśli podejmiesz wyzwanie pamiętaj, że najpierw musisz dać mu czas na uspokojenie się. Następnie musisz zasłużyć na rozmowę i na to, aby Byk pozwolił ci zbliżyć się do siebie. Gdy się to już uda przychodzi moment najważniejszy – przyznajesz się do pomyłki, oddajesz rację Bykowi, prosisz o wybaczenie, stanowczo przepraszasz i obiecujesz, że podobna sytuacja się nie powtórzy. Pamiętaj, że Byk ma zawsze rację, a wskazany przeze mnie schemat jest jedynym, który poskromi rozwścieczonego Byka. Rozczarowany Byk przeprosiny może przyjąć, ale zaistniałej sytuacji na pewno nie zapomni.

Jak przeprasza Byk?

Zodiakalny Byk rzadko przeprasza. Czy to możliwe? Owszem, gdyż naturalnie szczere przeprosiny muszą być poprzedzone poczuciem winy, a takowe Byk rzadko odczuwa. Jeśli Bykowi bardzo zależy na znajomości, będzie chciał w naturalny sposób wrócić do stanu sprzed kłótni, ale tak aby nie musieć przepraszać. Najczęściej i zupełnie normalnym podejściem Byka w sytuacji, gdy on nie doczeka się przeprosin, a zależy mu na kontakcie z drugą stroną, jest kontynuacja relacji bez nawiązywania do sporu z przeszłości.

 

BLIŹNIĘTA

Jak przeprosić Bliźniaka?

Wrodzona nieprzewidywalność Bliźniąt sprawia, że trudno ci będzie wybrać odpowiedni sposób na przeprosiny. Niemożliwym jest trafienie w oczekiwania Bliźniaka, bo jednego dnia wystarczy mu samo słowo przepraszam, a drugiego – już bardziej wyszukany gest. Oryginalność twojego partnera sprawia, że musisz być pomysłowy również w sytuacji wybaczania i łagodzenia sporów. Możesz to zrobić na różne sposoby, ale najbardziej trafiona będzie szczera rozmowa. Najlepiej wyjaśnić całą sytuację, podchodząc poważnie do sprawy, przedstaw swój punkt widzenia i wyciągnij rękę na zgodę. Jeśli rozmowa okaże się merytoryczna, nie będziesz musiał dawać nic więcej z siebie.

Jak przeprasza Bliźniak?

Jeśli czekasz na przeprosiny od Bliźniaka, to jest duża szansa na to, że nastąpi to szybko. Zodiakalne Bliźnięta nie chowają długo urazy, a również same nie chcą miesiącami gniewać się na osobę im bliską. Oznacza to, że jeśli mają za co przepraszać, chętnie wyciągną rękę na zgodę. Najprawdopodobniej Bliźniak przeprosi się wprost w życzliwej i zabawnej atmosferze. Możesz mieć wrażenie, że chce zamieść sprawę pod dywan, ale może to być mylne przypuszczenie. Bliźniak po prostu będzie chciał od razu naprawić między wami stosunki, nie tracąc czasu na zbyt długie tkwienie w negatywnych emocjach.

 

RAK

Jak przeprosić Raka?

Zodiakalny Rak charakteryzuje się bardzo wrażliwą i delikatną naturą. Należy do najbardziej emocjonalnych znaków, więc łatwo go można zranić. Dlatego, jeżeli wyrządzisz krzywdę Rakowi, przeprosiny są wskazane. Jego słabą stroną są emocje, więc jeśli uczciwie zagrasz na emocjach Raka, to uda ci się szybko odzyskać jego sympatię. Przepraszając musisz podkreślić, jak bardzo jest ci przykro i że masz świadomość, że sprawiłeś mu ból. Dla Raka ważne jest, aby przeprosiny odbyły się w tonie szczerości i przyjaznej atmosfery. Uczucia i wewnętrzny spokój są dla Raka najważniejsze, wiec musisz pamiętać, aby pokazać mu, iż jest dla ciebie ważne jego dobro. Postaraj się wczuć w jego uczucia i sytuację, w jakiej aktualnie się znajduje. Tym sposobem udowodnisz szczerość swoich intencji. Jeśli zamierzasz Raka przepraszać jedynie dla zasady, to nie fatyguj się, gdyż istnieje duże ryzyko, ze on przejrzy twoją grę i bardziej się od ciebie odsunie.

Jak przeprasza Rak?

Niemal każdy Rak, który nabroił potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność wyrządzonej komuś krzywdy, a przeprosiny są dla niego naturalną konsekwencją tego co uczynił. Rak ma w sobie ogromne pokłady empatii i wrażliwości, dlatego przeprosi cię w sposób, w jaki sam chciałby być przeproszony. Z pewnością nie będzie szukał wymówek i usprawiedliwień na swoje zachowanie, tylko rzeczowo podejdzie do sprawy. Z jego strony możesz się spodziewać przeprosin w nietypowej formie i niezwykle wyszukanych, o jakie inny znak nie pofatygowałby się. Jeśli Rakiem jest twój partner możesz spodziewać się przeprosin w formie kwiatów, padnięcia na kolana, zaproszenia na kolację i innych romantycznych uniesień. Przy okazji Rak będzie chciał podkreślić swoje uczucia do ciebie i w bardzo przekonujący sposób udowodnić ci jak bardzo żałuje tego, co się między wami wydarzyło.

 

LEW

Jak przeprosić Lwa?

Nie każdy Lew przyjmie przeprosiny, a to zależy od tego co przeskrobałeś i stopnia rozżalenia Lwa. Jeśli zbyt mocno nie nadepnąłeś na jego ogon, może wystarczyć jedynie wyrażenie skruchy, słowne przeproszenie i prośba o wybaczenia, a wszystko to połączone z komplementami i wyrażeniem uznania dla jego osoby. Natomiast, jeśli Lwa lub kogoś z jego bliskich obraziłeś naprawdę mocno, to z przeprosinami będziesz musiał posunąć się zdecydowanie dalej. W takim przypadku w grę wchodzą nawet rzeczy materialne i wartościowe prezenty jako symbol pojednania. Lew jest niezwykle łasy na komplementy i atrakcyjne drobiazgi, więc lawina ciepłych słów z próbą przekupstwa może się powieść.

Jak przeprasza Lew?

Mimo, że każdy zodiakalny Lew lubi jak akcja kręci się wokół jego osoby, to jednak w sytuacjach koniecznych, potrafi wejść w rolę przepraszającego. Nie zawsze jego ego na to pozwala od razu, ale jeśli już do tego dojdzie, będzie starał się przeprosić w mało dosłowny sposób. Słowo przepraszam ciężko przejdzie przez gardło Lwa, dlatego częściej swoją skruchę wyrazi w czynach, niż w słowach. Wygodniej będzie Lwu załatwić sprawę tak, jakby w ogóle nie zaistniała, aby nie musiał w ogóle przepraszać, ale niestety niektóre znaki nie będą zwracały uwagi na komfort Lwa. Dla tego znaku przeprosiny oznaczać będą przyznanie się do pomyłki, co przychodzi mu wyjątkowo trudno, gdyż jego silne ego potrzebuje stale mieć rację. Lew ma swoje sposoby na przeprosiny, ale z zachowaniem godności i honoru.  

 

PANNA

Jak przeprosić Pannę?

Przepraszanie zodiakalnej Panny nie powinno stanowić wielkiego wyzwania, gdyż ważne jest jedynie odpowiednie podejście. Jeśli podejdziesz do sprawy odpowiedzialnie i rzeczowo, to Panna chętnie cię wysłucha. Pamiętaj jednak, że ten znak wymaga uczciwości, pełnego zaangażowania i poszanowania jego osoby. W rozmowie z zodiakalną Panną nie wystarczą jej same przeprosiny, więc będziesz musiał w omawianym temacie wybiec nieco dalej. Panna lubi jasne sytuacje, a w relacjach ceni sobie zaufanie, spokój i bezpieczeństwo. Dobrze będzie, jeśli oprócz przeprosin, zapewnisz ją, że zadbasz o to, aby w przyszłości podobne sytuacje się nie powtórzyły. Konkretne deklaracje, poparte realnymi działaniami sprawią, że Panna poczuje się pewnie i bezpiecznie na tyle, aby postarać się zaufać. Jeśli na zgodę i dla poprawy nastroju Panny zamierzasz obdarować ją drobnym upominkiem pamiętaj, aby prezent był praktyczny i funkcjonalny. Nie kupuj byle czego, tylko postaraj się, aby podarunkiem wstrzelić się w gust Panny.

Jak przeprasza Panna?

Zodiakalna Panna należy do tych osób, które nie chowają w sobie zbyt długo urazy. Jeśli konflikt wydaje jej się być nierozwiązany, dla dobra znajomości jest gotowa wyciągnąć pierwsza rękę. Zanim to jednak nastąpi, musi dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nie zrobi żadnego ruchu pochopnie i bez głębszego zastanowienia. Czasem w grę może wejść chłodna kalkulacja. Jeśli więcej argumentów będzie przemawiać za tym, aby Panna przeprosiła, to zrobi to. Na jej ruch nie będziesz musiał długo czekać. Akt przeprosin odbędzie się podczas rozmowy, gdyż najważniejsze dla niej będzie wyciągniecie wniosków przez jedną i drugą stronę. Czy ci się to podoba czy nie, to jej zdania będziesz musiał wysłuchać. Będziecie rozmawiać tak długo, aż temat zostanie wyczerpany, a Panna poczuje, że zakończyła swoją misję. Przeprosiny będą szczere, dosłowne i opatrzone uprzejmością.

 

WAGA

Jak przeprosić Wagę?

Z przepraszaniem zodiakalnej Wagi jest tak, jak z częstotliwością zmiany jej nastroju. W zależności od tego, co się między wami wydarzyło i jak ona na sytuację reaguje, tak musisz dostosować przeprosiny. Jeśli Waga nie jest za bardzo naburmuszona i otwarta na rozmowę, możesz ją przeprosić w luźnej atmosferze, od razu przechodząc do naprawiania relacji. Możesz przyjąć taktykę przepraszania z jednoczesnym rozładowaniem napięcia między wami, np. dając jej w prezencie śmieszny drobiazg. Natomiast, jeśli wywinąłeś Wadze numer mocniejszego kalibru, to będziesz się musiał dużo napracować. Liczyć się będą konkretne i taktycznie wypowiedziane słowa, strategiczne działanie, długa rozmowa i niestety zapewnienia, że zrobisz wszystko, aby kolejne przeprosiny nie pojawiły się prędko. Mimo, iż Waga nie jest w kontaktach bardzo wymagająca, to jednak musisz pamiętać, że bywa nieprzewidywalna. Dlatego zawsze przy przeprosinach musisz mieć plan B.

Jak przeprasza Waga?

Na szczęście osoby urodzone w znaku Wagi potrafią przyznać się do błędu, co skutkuje przeprosinami z ich strony. W zależności od skali starcia z tobą i okoliczności kłótni, wybierze odpowiedni sposób na przeprosiny. Czy to nastąpi szybko, czy później, to zależy od charakteru przeciwnika. Jeśli Waga ma świadomość, że jej partner może nie od razu przyjąć przeprosiny lub będzie to wymagało od niej dużego nakładu pracy, może długo się do tego zbierać. Poprzedzone to będzie licznymi wahaniami, poszukiwaniem najlepszej strategii i w końcu – właściwego działania. Niemniej jednak, Waga zawsze będzie dążyła do załagodzenia sporu, wypracowania kompromisu i pojednania. Jeśli priorytetem dla Wagi stanie się odzyskanie znajomości z tobą, to zrobi wszystko, aby jej przeprosiny zostały przyjęte. Nie straszne będą dla niej trudności, gdyż liczyć się będzie dla niej osiągnięcie celu. Forma przeprosin będzie zależna od wymagań partnera, przyczyny sporu i okoliczności pojednania.

 

SKORPION

Jak przeprosić Skorpiona?

Zadarłeś ze Skorpionem? Lepiej uciekaj jak najdalej od niego albo od razu proś o wybaczenie. Skorpion jest bardzo przewrażliwiony na punkcie własnej osoby, więc każdą, nawet najmniejszą krzywdę zapamięta. Pamiętaj, że temu znakowi brakuje dystansu do siebie i możesz go urazić najdrobniejszym gestem, nawet nieświadomie. Jego wysokie poczucie sprawiedliwości i zasady, którymi kieruje się w życiu sprawiają, że od osoby zadającej mu ból zawsze wymaga przeprosin. Nie wypowie tego głośno i nie nakieruje w żaden sposób, ale zawsze będzie oczekiwał przeproszenia. W zależności od tego co zrobiłeś Skorpionowi, tak będziesz musiał go przeprosić. Jeśli była to delikatna, nieświadoma zniewaga, to porozmawiaj, uczciwie okaż skruchę i głośno przeproś. Ten znak uwielbia komplementy, więc pamiętaj, że przepraszając, pochlebstwa pod adresem Skorpiona są wskazane. Wówczas, jest szansa, że Skorpion przyjmie przeprosiny i wybaczy, ale już będziesz na jego celowniku. Natomiast, jeśli złamałeś jedną z zasad, wspólnie z nim ustaloną, to prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek przeprosiny załatwią sprawę jest bliskie zeru. Wówczas komplementy, zapewnienia, obietnice i błaganie na kolanach nie wystarczą. Wtedy uzbrój się w cierpliwość i pozwól, aby przekonał się do szczerości twoich słów i uczciwych intencji.

Jak przeprasza Skorpion?

Skorpion jest tym znakiem, który najbardziej ceni honor ponad wszystko. Dlatego, jeśli uzna, że zawinił, mimo swojej dumy uderzy się w pierś i przyzna sam przed sobą do winy. Z kolei, honor Skorpiona nie pozwoli mu nie przyznać się też do błędu przed tobą, a wówczas już pozostanie tylko mały kroczek do jego przeprosin. Warunek jest jeden: on sam musi racjonalne i obiektywnie ocenić sytuację. Potrafi to zrobić, gdyż bardzo sprawiedliwie podchodzi do wielu spraw życiowych. Wiele żąda od innych, ale i tyle samo wymaga od siebie. Nie jest hipokrytą, więc jeśli cię skrzywdził, to prędzej czy później przeprosi. Uczyni to w sposób jednoznaczny, konkretny i szczery. Nie będziesz miał wątpliwości, że Skorpion żałuje swojego zachowania i szczerze jest mu przykro. W jego przeprosiny możesz uwierzyć, gdyż jeśli decyduje się na taki krok, to nie po to, aby robić z siebie głupka. Żaden Skorpion nie pozwoliłby sobie na ośmieszenie, więc do sprawy podejdzie bardzo poważnie i honorowo.

 

STRZELEC

Jak przeprosić Strzelca?

Zodiakalny Strzelec bardzo długo przekonuje się do ludzi i dużo pracy wkłada w budowanie relacji. Stąd też, jeśli nadużyjesz jego zaufania i sprawisz mu przykrość, będziesz musiał wykazać się cierpliwością, aby on ci wybaczył. Choć jeśli Strzelec przeprosiny przyjmie szybko i z łatwością, to jednak wyzwaniem będzie przekonać go ponownie do siebie. W pierwszej kolejności poczekaj jednak aż opadną mu emocje i wykrzyczy wszystko co leży mu na sercu. Dopiero, gdy sam się uspokoi, to będzie chciał rozmawiać, o ile zależy mu na kontynuacji relacji. Wówczas warto wyciągnąć do niego rękę, przeprosić wprost i wytłumaczyć swoje zachowanie. Chętnie przyjmie pochlebstwa, o ile są one szczere. Zodiakalny Strzelec najbardziej nie znosi kłamstwa, dlatego jeśli wyczuje, że twoje przeprosiny nie są autentyczne, to powie ci to prosto w oczy i zamknie przed tobą drzwi do swojego serca. Jedyna droga do naprawienia relacji z nim to uczciwość i bezpośredniość. Musisz otwarcie przyznać się do błędu, wyrazić skruchę i zapomnieć o kompromisie, gdyż w takiej sytuacji, Strzelec nie zgodzi się na półśrodki.

Jak przeprasza Strzelec?

Strzelec ma bardzo ambiwalentny stosunek do przeprosin. Jeśli ktoś jemu zrobi krzywdę, to oczywistym jest dla niego fakt, że ta druga strona ma zapukać do jego drzwi i prosić o wybaczenie. Przy odwrotnej sytuacji, sprawa nie jest już dla Strzelca taka oczywista. Sam siebie nie widzi dobrze w roli przepraszającego i najlepiej jakby nie musiał w ogóle tego robić. Jeśli okoliczności zmuszają Strzelca do składania przeprosin to najczęściej zrobi to w sposób beztroski, bez usprawiedliwiania się i rozpamiętywania tego co było. Strzelec chętnie rzuci słowo przepraszam, ale nie dokona tego w poważnej atmosferze z patetycznym wyrazem. Wynika to z tego, że szybko będzie chciał przejść do naprawiania stosunków, gdyż szkoda mu czasu na gniewanie się i skakanie sobie do gardeł.

 

KOZIOROŻEC

Jak przeprosić Koziorożca?

Koziorożec do wszelkich sporów podchodzi bardzo stanowczo i bezwzględnie. Jeśli oceni, że nawaliłeś, postawi sprawę jasno: będziesz musiał naprawić to co zepsułeś. Nie wystarczą mu pięknie ubrane w słowa przeprosiny, ale będzie wymagał też konkretnej, rzeczowej rozmowy. Zdaniem Koziorożcem same przeprosiny sprawy nie załatwią i będziesz musiał wysłuchać jego kazań. To dalszy ciąg procesu proszenia o wybaczenie Koziorożca, który niemal zawsze wygląda tak samo. Jeśli zamierzasz prosić o ułaskawienie Koziorożca nie rób tego od razu. Pośpiech nie ułatwi ci sprawy, a nawet może wszystko popsuć. Ten znak po kłótni potrzebuje wyciszenia emocji i przeanalizowania tego co się wydarzyło. Może to trochę potrwać, gdyż zwykle długo chowa w sobie urazę i nie od razu pozwoli ci się do siebie zbliżyć. Następnie możesz stopniowo zbliżać się do niego, powoli nawiązując kontakt. Koziorożec będzie uszczęśliwiony twoimi staraniami, więc najprawdopodobniej pozwoli ci na przeprosiny, gdyż dla niego każda okazja do wysłuchania pochlebstw i pogłaskania go, jest cennym doświadczeniem. Każde działanie względem Koziorożca musi być jednak podejmowane z uczciwą intencją, gdyż nieszczerość wyczuje na kilometr, a wówczas będziesz spalony.

Jak przeprasza Koziorożec?

Kłótnia z Koziorożcem nie należy do najłatwiejszych, zarówno dla niego samego, jak i partnera. Wynika to z tego, że za wszelką cenę w sporach, to on chce mieć ostatnie zdanie i mimo, że partner już dawno odpuścił, on wciąż będzie drążył temat, aby poczuć satysfakcję z wygranej. To wywołuje lawinę powodów, dla których to Koziorożec zmuszony jest wejść w rolę przepraszającego. Nie jest to dla niego łatwa pozycja, gdyż nieumiejętność wyrażania emocji sprawia, że często ten znak nie wie, jak właściwie naprawić, to co chwilę temu zepsuł. Jeśli Koziorożec postawił sobie za cel, odzyskanie dobrego imienia i oczyszczenie atmosfery, to zrobi wszystko, aby jego przeprosiny zostały przyjęte. Zawsze będzie szukał sposobu, aby przeprosić w sposób praktyczny, bez uzewnętrzniania tego co czuje w środku. Koziorożec musi rozważyć, czy opłacalne dla niego będzie stawanie na głowie, aby przeprosić. Jeśli uzna, że musi to zrobić, będzie wolał coś dla ciebie wykonać, niż wypowiedzieć słowo przepraszam, licząc że docenisz jego trud. Możesz spodziewać się, że ten znak będzie chciał nawet odwrócić kota ogonem, bo tak mu wygodniej i bezpieczniej. Jednak, nie każdy znak zgodzi się na taką strategię Koziorożca.

 

WODNIK

Jak przeprosić Wodnika?

Wodnik, jako jeden z najbardziej specyficznych znaków zodiaków, gdy sobie ubzdura, że chce czuć się zraniony, to tak będzie. Wodnika łatwo jest przeprosić, gdyż nie znosi kłótni, dramatycznych scen i niewyjaśnionych sytuacji. Jeśli zależy mu na znajomości będzie czekał na przeprosiny i chętnie je przyjmie. Wystarczy, że przyznasz mu rację, wyrazisz skruchę i głośno powiesz przepraszam. Ten znak otwarty jest na komplementy, więc mile widziane będzie rozpieszczanie go słowem, ale nie przekraczaj magicznej granicy. Wodnik uczulony jest na wszelkie formy przekupstwa, więc jeśli odkryje, że próbujesz nim manipulować, zniknie na zawsze. Ten znak nie lubi przyznawać się do winy i pomyłki, zawsze będzie za swoje grzechy obwiniał wszystkich dookoła, tylko nie siebie, więc przyjemność sprawisz mu tym, że przyznasz mu rację, biorąc winę na siebie. Wówczas sympatię Wodnika zyskasz na nowo. To dobra strategia i właściwie jedyna droga do zdobycia jego serca. Jeśli zapewnisz go o tym, że zapominasz o całej sprawie, a on jest dla ciebie najważniejszy na świecie i nie chcesz wracać do tego co było, Wodnik będzie przeszczęśliwy. Nie będzie wymagał od ciebie analizy tego co się stało, choćby z obawy, że podczas rozmowy może wyjść na jaw, że i on sam ma coś za uszami, a przecież nie może sobie na to pozwolić. Wystarczy go przeprosić w prostolinijny sposób i przyznać mu rację, a do tematu już wracać nie będziecie.

Jak przeprasza Wodnik?

Wodnik rzadko odczuwa potrzebę ubolewania nad tym co zrobił i trudno mu z danej sytuacji wysunąć wnioski, wskazujące na jego winę. Przeprosiny z jego strony są długim procesem, co wynika z niechęci przyznawania innym racji i poszukiwania błędu w sobie. Wodnik ma problem, aby sam siebie obarczył winą za cokolwiek, a co dopiero ujawnić to na forum. Jeśli oczekujesz z jego strony przeprosin to, musisz dać mu czas na to, aby sam zrozumiał co się stało. Następnie, twoja siła argumentów musi go przekonać do zmiany zdania. Nie zawsze się to udaje, gdyż część Wodników będzie wypierało się swojej winy, aby tylko nie wyszło na jaw, że zrobili coś złego. Jeśli uda ci się go przycisnąć do muru i udowodnić, że to on przeskrobał, a przy tym bardzo mu na tobie zależy, to nie mogąc już dłużej wypierać się oczywistych faktów, może wyrazić skruchę. Najlepiej byłoby dla Wodnika, jakby każdy był wyrozumiały względem jego normalnego zachowania, tak aby on nie musiał wyjaśniać czegokolwiek. Stojąc przed koniecznością przepraszania zawsze będzie liczył na to, że dokona tego tak, jakby się nic nie stało. Zawsze będzie chciał to rozegrać szybko i bezboleśnie dla niego, aby zachować swój honor. Niestety dla tego znaku, konieczność przepraszania to pewnego rodzaju ujma na honorze, bo oznacza, że zrobił coś złego, a Wodnik przecież zawsze chce być odbierany przez otoczenie, jako ten nieskazitelny i zawsze działający bezbłędnie.

 

RYBY

Jak przeprosić Rybę?

Będąc w relacji z Rybą musisz zaakceptować fakt, że przeprosiny z twojej strony będą elementem waszej codzienności. Wynika to z tego, że Ryby są najbardziej delikatnym, wrażliwym i emocjonalnym znakiem i niezwykle łatwo je zranić. To z kolei rodzi konieczność ciągłego przekonywania Rybę do swojej winy i kajania się przed nią. Pozostaje ci jedynie uważać na to co do niej mówisz, albo przepraszania za niemal każde słowo. Ryba jest bardzo przewrażliwiona na swoim punkcie, więc jeśli nie chcesz, aby wpadała w histerię i zalewała się łzami, to naucz się przepraszać od razu. W swoich staraniach o wybaczenie nie musisz się gimnastykować i wymyślać specjalnych ceremonii, ale zawsze musi to trafiać do serca Ryby. Swoją strategię koncentruj na emocjach Ryby. Powiedz jak bardzo jest ci przykro, wykaż się empatią, wrażliwością i zrozumieniem tego, co ona przeżywa, mimo że często jej zachowanie może być dla ciebie trywialne. Rybę szybko można zranić, ale też równie szybko przeprosić i zdobyć jej serce. Wskazane są kwiaty, prezencik i ciepłe gesty. Przeproszenie Ryby nie może odbyć się też bez przytulenia jej.

Jak przeprasza Ryba?

Zodiakalna Ryba zawsze idzie za głosem serca, a jeśli ono jej podpowiada, że wyrządziła komuś krzywdę, to nie będzie sprzeczać się z własnym sumieniem. Ryba jest daleka od przekonywania innych na siłę do swoich racji, aby tylko nie przepraszać. Ze względu na swoją wysoką empatyczność i nietuzinkową wrażliwość, los innych nie jest jej obojętny. Tym bardziej świadomość, że wyrządziła komuś krzywdę nie pozwoli jej spać spokojnie. Ryba więc, za wszelką cenę będzie chciała naprawić to co zepsuła i zrobi wszystko, aby swoje winy odkupić. Celem nadrzędnym będzie wywołanie uśmiechu na twojej twarzy, a przeprosiny będą dla niej oczywistym aktem pojednania. Dość naturalnie przychodzi Rybie przepraszanie i robi to najczęściej w wyjątkowy sposób. Spodziewać się od niej możesz miłego prezentu lub nietuzinkowej niespodzianki. Ryba poruszy twoje serce, a przy tym zapewni o swojej miłości i lojalności.

 

Wróżka Cesaria

 

 

 

 

< wróć