Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Potęga myśli - metoda na sukces

20190821_170110.jpg

 

 

     W XXI wieku, czasie wielkich możliwości, wysokiego rozwoju konsumpcji i dostępu do wszelkich dóbr, wydawać by się mogło, że wszystko to czego pragniemy jest w zasięgu ręki. Wciąż jednak wiele osób cierpi na nieuleczalne choroby, niektórzy nie potrafią wygrać z depresją, anoreksją lub z innymi chorobami cywilizacyjnymi, a jeszcze inni nie potrafią wyjść z kryzysu uczuciowego.

 

     Ludzie desperacko szukają pomocy wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe, często poświęcając na to czas, pieniądze, czy zdrowie. Wciąż mało wiemy o sile naszej podświadomości, wewnętrznych pragnień i myśli. Nasze myśli i pragnienia wywołują automatycznie to o co prosimy. Jak to działa? Każda myśl, pragnienie i przekonanie, jakie zostaną przez nas wpojone głęboko w podświadomość, mogą urzeczywistnić się w świecie realnym. Jeśli trwale zakodujemy w podświadomości swoje pragnienie, to z całą pewnością ono się w przyszłości zmaterializuje. Coś co dzisiaj jest podświadome, za chwilę może okazać się świadome, bo tak na nas działa potęga umysłu. Nasz umysł wchłaniając pewną myśl, przekazując ją dalej do splotu słonecznego, w którym ona staje się zakodowana, w końcu ją realizuje. W tej centralnej części umysłu, wysłane pragnienie zaczyna się rozwijać, co z czasem uwidacznia się w rzeczywistych przeżyciach. Wydawać by się mogło, że opisywana metoda samospełniania życzeń jest prosta. Rzeczywiście tak jest. Jest ona prosta, ale potrzebuje czasu. Teraz od ciebie zależy, czy wytrzymasz w swoich pragnieniach, czy nie zrezygnujesz z nich i pod wpływem wątpliwości, czasu lub innych czynników, nie wyciągniesz ze swojego umysłu, to co niedawno do niego włożyłeś.  

 

     Każda myśl włożona do naszego umysłu po pewnym czasie się zmaterializuje, zarówno ta dobra, jak i zła. Nasze dobre myśli zakodowane w podświadomości, będą na nas oddziaływać pozytywnie, powodując odczuwanie przyjemnych emocji, takich jak: radość, euforia i szczęście. Myśląc pozytywnie i wierząc, że to czego pragniemy się zrealizuje sami sprawiamy, że czujemy się pogodni, otwarci na świat i drugiego człowieka. Nasza energia przepełniona jest nie tylko miłością do siebie samego, ale i do innych. Natomiast, złe i destrukcyjne myśli będą wywoływać u nas negatywne uczucia i przekonanie, że urzeczywistni się najgorsze. Myśląc negatywnie, nie tylko pozbawiamy siebie nadziei i wiary w to, że przyjdzie do nas dobro, ale również sami powodujemy, że czujemy się źle z naszymi myślami. Złe myśli powodują, że sami zaczynamy odczuwać negatywne emocje, takie jak: smutek, przygnębienie, rozpacz. Nakręcając się w tych myślach, pogłębiamy negatywne emocje, co przekłada się na nasze zdrowie fizyczne. Pojawiają się m.in. wrzody żołądka, dolegliwości kardiologiczne, nadciśnienie tętnicze, stany depresyjno-lękowe i inne schorzenia. Tak więc, każda negatywna myśl przyniesie negatywne skutki w Twoim ciele i świecie zewnętrznym. Nie ma sensu truć się złością, gniewem, zazdrością i przenosić tych emocji do umysłu.

 

     Podobnie rzecz się ma ze złymi myślami, kierowanymi do drugiej osoby. Tutaj jednak natura chroni osoby, do których złorzeczenie jest kierowane. Zła energia wyrzucana z kogoś, pod postacią myśli, pragnień, czy słów, krąży wokół ofiary, gdyż została już wysłana i nie da się jej cofnąć. Jednakże, energia ta jest złem, więc aura ofiary, do której jest ona adresowana, jej nie przyjmie. Zło wytworzone, krążąc pod różną postacią musi zostać przez kogoś przyjęte, a że natura ofiary nie dopuści tej energii do siebie, to musi ona powrócić do nadawcy. Powrót złych myśli, pragnień i słów wróci do tego, kto tą złą energię wytworzył w najmniej dla niego spodziewanym momencie. Zło wytworzone przeciwko komuś zacznie krążyć wokół adresata, aż w końcu przyklei się do niego na dobre, gdyż to on jest twórcą tej energii.

 

     Dlatego tak ważne jest optymistyczne myślenie, polegające na samospełniającym się życzeniu, bez którego nie ma dobra na świecie. Gdyby każdy kierował się w życiu wyłącznie chęcią zemsty, zazdrością i zawiścią, to nie panowałby pokój na świecie, a ludzkość dawno by wyginęła. Warto zastanowić się ile dobrego dla nas samych i dla innych daje pozytywne myślenie i wiara, że to czego sobie zapragniemy się zmaterializuje. Tak się stanie na pewno!

 

Wróżka Cesaria

 

 

 

 

 

< wróć