Wróżka Cesaria

"Wszystko co się zdarza, ma swój sens" Paulo Coelho

Znaki zodiaku na drodze

zodiak.jpg

 

 

 

Baran

Ten znak zodiaku jest bardzo rozpoznawalny za kierownicą, gdyż prowadzi samochód w sposób nerwowy i gwałtowny. Jadący z nim pasażer musi mieć mocne nerwy, aby dobrnął do końca podróży. Choć Baran zawsze stara się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, to jednak szybko można go wyprowadzić z równowagi. Często zdarza się, że w sytuacjach stresujących i nieprzewidywalnych nie zachowuje zimnej krwi, a wręcz przeciwnie – wybucha złością. Nierzadko zdarza mu się klaksonem popędzać wolno jadących przed nim kierowców. Baran lubi szybką jazdę, ale zachowuje przy tym zdrowy rozsądek.

 

 

Byk

Zodiakalny Byk za kierownicą czuje się fantastycznie, nawet w obliczu różnych zagrożeń drogowych. Mimo że Byk lubi przewidywalność, to zdaje sobie sprawę, że na drodze może doświadczyć wszystkiego. Jest otwarty na różne niespodzianki i niebezpieczeństwa, a w tych drugich potrafi wykazać się opanowaniem. Większość Byków to bardzo dobrzy kierowcy, których cechuje odpowiedzialność za siebie i wszystkich uczestników ruchu, niezwykła ostrożność, ale i wysoko rozwinięte umiejętności prowadzenia samochodu. Wybierając się z Bykiem w podróż możesz mieć pewność, że zrobi wszystko, abyś czuł się komfortowo.

 

 

Bliźnięta

Zodiakalny Bliźniak może sprawiać wrażenie nieprzewidywalnego kierowcy, ale jest to mylne, gdyż on po prostu bywa roztrzepany. Często zdarza mu się nie zauważyć przydrożnego znaku, albo przejechać na czerwonym świetle z roztargnienia. Samochód prowadzi w sposób mało skoncentrowany, bo rozprasza go wiele rzeczy. Bliźniak często łączy jazdę samochodem z rozmową przez telefon komórkowy lub z prowadzeniem ożywionej dyskusji z pasażerem. Co ważne, Bliźniak może mniej koncentrować się na prowadzeniu samochodu, ale w sytuacjach niebezpiecznych, zawsze w ekspresowym tempie reaguje na to, co dzieje się na drodze.

 

 

Rak

Zodiakalne Raki to jedne z najbardziej spokojnych i odpowiedzialnych znaków zodiaku. Cechy te widoczne są również na drodze. Rak prowadzi samochód w sposób wyważony, ostrożny i niezwykle bezpieczny. Dla niego nie jest ważny szybki czas dotarcia do celu, ale przede wszystkim bezpieczna i komfortowa jazda, którą zapewnia sobie i swoim pasażerom. Na drodze cechuje się też wysoką kulturą osobistą oraz bezwzględnym przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Raki rzadko przekraczają dozwoloną prędkość, bo nie chcą łamać prawa, ale i też zdecydowanie wolną wolniejszą jazdę. Rakowi można pożyczyć samochód, bo zwróci go w nienaruszonym stanie.

 

 

Lew

Zodiakalne Lwy za kierownicą czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Spośród zawodowych kierowców znaczna część to z pewnością właśnie Lwy. Ten znak zodiaku często pasjonuje się motoryzacją, a jako kierowca wykazuje się dobrą koncentracją, najwyższymi umiejętnościami prowadzenia pojazdu i odpornością na stres. Lew chętnie demonstruje swoje zdolności i często zachowuje się na drodze jak typowy pozer. Nie raz zdarzy mu się przekroczyć dopuszczalną prędkość, nawet tego nie zauważając, a szczególnie, jeśli prowadzi samochód z mocnym silnikiem. Ten znak po prostu lubi dobre samochody i szybką jazdę.

 

 

Panna

Panna należy do tych spokojniejszych i wyważonych kierowców. Dzięki swojej wrodzonej autokontroli potrafi zapanować nad samochodem i odnaleźć się w każdej sytuacji na drodze. Mimo że lubi przewidywalne sytuacje, to jednak w momentach trudniejszych potrafi zachować zimną krew. Panna prowadzi samochód spokojnie, płynnie i niezwykle bezpiecznie. Nie należy do osób, chcących zaszpanować swoimi umiejętnościami i posiadaniem koni mechanicznych pod maską samochodu. Panna jest zbyt rozsądna i odpowiedzialna, aby w takich okolicznościach rywalizować z innymi uczestnikami ruchu.

 

 

Waga

Zodiakalna Waga wsiadając „za kółko” stara się być wyciszona i rozluźniona. Próbuje w każdej sytuacji zachowywać równowagę emocjonalną i nie reagować zbyt gwałtowne na nieprzewidywalne zajścia. Samochód prowadzi swobodnie, z dużym zaufaniem do siebie, ale jednocześnie w sposób opanowany i stabilny. W praktyce jednak, nie zawsze potrafi profesjonalnie unikać zagrożeń i nawet najlepszym kierowcom spod tego znaku zdarzają się wpadki. Jedno jest pewne, Waga nigdy świadomie i w sposób nieodpowiedzialny nie doprowadzi do tego, aby znaleźć się w krytycznym położeniu.

 

 

Skorpion

Niemal każdy zodiakalny Skorpion jest urodzony po to, aby jeździć samochodem. Dla niektórych to pasja, dla innych sposób na życie, a dla pozostałych możliwość rozładowania napięcia wewnętrznego. Właśnie z tymi ostatnimi Skorpionami podróż może być dość niebezpieczna, gdyż ten znak ma duże tendencje do szybkiej jazdy. Często przekracza prędkość, łamie przepisy ruchu drogowego, a nawet w sytuacjach krytycznych - wykazuje się arogancją i złością dla osób, które zajechały im drogę. Niechętnie przyjmuje mandaty, a częściej odmawia ich przyjmowania. Skorpion za kierownicą czuje się bardzo pewny, a często też zgrywa bohatera.

 

 

Strzelec

Większość zodiakalnych Strzelców pasjonuje się motoryzacją, dlatego za kierownicą ten znak czuje się bardzo dobrze. Potrafi zaskoczyć nie tylko wiedzą techniczną pojazdów silnikowych, ale również wysoko rozwiniętymi umiejętnościami ich prowadzenia. Wsiadając do samochodu ze Strzelcem możesz czuć się bezpiecznie, ale bądź przygotowany na to, że nie raz będziesz musiał go upominać, aby ściągnął nogę z gazu. Strzelec czerpie dużo radości i przyjemności z jazdy samochodem, ale nie koniecznie czuje potrzebę szpanowania i igrania z losem. Nie brakuje mu zdrowego rozsądku i odpowiedzialności.

 

 

Koziorożec

Koziorożec jest dobrym kierowcą, odpowiedzialnym i statecznym. Jednak, wpuszczając do swojego samochodu pasażerów narzuca pewne zasady. Nie lubi, gdy ktoś go poucza, podpowiada i zagaduje rozmową. Lubi mieć trasę zaplanowaną i unika spontanicznej jej zmiany. Nieswojo czuje się we wszystkich sytuacjach niebezpiecznych, więc jeszcze zanim wyruszy w drogę przygotuje się skrupulatnie do podróży. W jego bagażniku obowiązkowo znajduje się wszystko to, co jest niezbędne. Koziorożec woli zapobiegać, niż później drżeć ze strachu. Jeździ z umiarkowaną prędkością, tak aby czuć się bezpiecznie i pewnie.

 

 

Wodnik

Każdy zodiakalny Wodnik lubi podróże i dalekie wypady, a więc chętnie wsiada za kierownicę. Może nie jest typem szalonego rajdowca, ale czasem zdarza mu się wykonać jakiś pomyłkowy manewr. Na drodze bezustannie wydaje mu się, że jest królem, przez co rzadko spogląda na prędkościomierz. Mimo że Wodnik nie lubi nakazów i zakazów, to jednak bezpieczeństwo jego pasażerów jest bardzo ważne. Nawet jeśli nachodzi go ochota na efekciarstwo, to mimo tego potrafi wykazać się powściągliwością. Wsiadając z Wodnikiem do samochodu możesz mieć pewność, że podróż przebiegnie bezpiecznie, ale i radośnie, gdyż lubi sobie umilić czas rozmową, śpiewem i innymi formami rozrywki.

 

 

Ryby

Zodiakalną Rybę łatwo rozpoznać na drodze, choćby po niewielkiej prędkości. Większość tzw. niedzielnych kierowców, to właśnie zodiakalne Ryby. Z natury spokojne, wyciszone i nieco wystraszone Ryby, najlepiej czują się prowadząc samochód po znanych im trasach i mało zatłoczonych drogach. Ten znak zodiaku prowadzi pojazd nazbyt ostrożnie, przepisowo i spokojnie. Silna koncentracja na jeździe sprawia, że Ryby na drodze całkowicie się wyłączają i nie lubią rozpraszania ich uwagi. Początkujący kierowcy mogą nawet prowadzić samochód przy wyciszonym radio, które by ich dekoncentrowało. Dla Ryb podstawą jest maksymalne skupienie uwagi na drodze, bezpieczeństwo, a jednocześnie minimalizacja emisji CO2.

 

 

Wróżka Cesaria

 

 

 

 

< wróć